Polecamy

Jak zrobić naprawdę dobre zdjęcia w czasie podróży?

|
|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zdjęcia z podróży to fantastyczna pamiątka, która posłuży nam przez długie lata. Gdy pogoda za oknem nie będzie już przypominać wakacyjnego klimatu, chwile spędzone na przeglądaniu fotografii ze słonecznego urlopu mogą okazać się niezwykle cenne i odprężające. Jak zrobić dobre zdjęcie, które będzie miłą pamiątką z wakacji? Podpowiadamy!

Jeśli chcemy przywieźć z wakacji zdjęcia, które będą cieszyły nasze oczy przez długi czas, warto pamiętać o kilku rzeczach jeszcze przed wyjazdem z domu. Również na samym wyjeździe należy kierować się pewnymi zasadami, które pomogą Ci zrobić zdjęcia, które będą wyglądać jak robione przez profesjonalistę.

Nie sprzęt, a technika…

W dzisiejszych czasach, aby wykonać dobre zdjęcie, nie potrzebujemy drogiej lustrzanki, statywu oraz profesjonalnych lamp. Wystarczy jedynie smartfon z dobrym aparatem. Najważniejszy jednak w fotografii jest człowiek, który wykonuje zdjęcie. To on naciska spust migawki i uchwyca odpowiedni moment, który chce zachować przy sobie już na zawsze.

Co warto zabrać ze sobą na wyjazd, by zrobić dobre zdjęcia?

Nawet nieprofesjonalni fotografowie powinni pamiętać o kilku gadżetach, które usprawnią im robienie zdjęć w podróży. To m.in. dodatkowy akumulator do aparatu lub powerbank. Podczas intensywnego robienia zdjęć, bateria w naszym sprzęcie rozładowuje się szybciej. Aby uniknąć sytuacji, w której nie możemy zrobić zdjęcia rozładowanym aparatem lub telefonem, warto mieć zapasowy akumulator lub powerbank ze sobą.

Jeśli zależy nam na stabilnych i dobrze wykadrowanych zdjęciach, dobrze jest zabrać ze sobą statyw. Szczególnie niezastąpiony będzie on w przypadku zdjęć nocnych, gdzie zależy nam na dobrej ostrości. Statyw przeznaczony do smartfonów lub małych aparatów bez trudu zmieści się do torby albo plecaka.

Jeżeli podczas podróży zamierzasz wykonywać mnóstwo selfie, obowiązkowym gadżetem dla Ciebie jest selfiestick. Dzięki niemu ustawisz aparat w odpowiedniej odległości i obiektyw obejmie zarówno Ciebie, jak i widok za Tobą.

Warto również pamiętać o chusteczkach do przecierania obiektywu. Często zapominamy o tym, by regularnie go czyścić, a właśnie to jest kluczem do zrobienia ładnego i wyraźnego zdjęcia.

Pamiętaj o pamięci

Podczas podróży zależy nam na tym, by zrobić jak najwięcej zdjęć, które uwiecznią wszystkie fantastyczne chwile. Aby nie martwić się o brak miejsca na karcie pamięci, dobrze jest zabrać na wakacje kilka zapasowych, które pomogą nam w awaryjnych sytuacjach. Na karty pamięci dobrze jest przeznaczyć większą sumę pieniędzy, by mieć pewność, że wszystkie zrobione zdjęcia będą na nich bezpiecznie przechowane i z nich nie znikną.

Jakich błędów unikać podczas robienia zdjęć?

Przede wszystkim przed wyjazdem dobrze jest zapoznać się ze sprzętem fotograficznym, który ze sobą zabieramy. Przyjrzyjmy się dobrze funkcjom, jakie posiadają nasze aparaty i nauczmy się z nich korzystać, by robić naprawdę dobre zdjęcia. Funkcja auto jest dobrym rozwiązaniem dla amatorów, lecz nie bójmy się eksperymentować z innymi ustawieniami.

Aby zachować zdjęcia w jak najlepszej jakości i umożliwić sobie ich późniejszą obróbkę, warto zapisywać fotografie w formacie RAW. Jeżeli chcemy podzielić się zdjęciami z naszymi bliskimi, nie wysyłajmy ich popularnymi komunikatorami internetowymi, gdyż zepsują one jakość zdjęcia. Lepiej jest je przekazać na dysku zewnętrznym lub przesłać w chmurze.

Zdj. główne: Christian Wiediger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dopasować długość włosów do kształtu twarzy? Podpowiadamy!
|
Jak dopasować długość włosów do kształtu twarzy? Podpowiadamy!
Zastanawiasz się, jakiej długości włosy będą dla Ciebie odpowiednie? Zwróć uwagę na kształt swojej twarzy, a wszystko będzie jasne. Przekonaj się!
Rolki – jak zacząć?
|
Rolki – jak zacząć?
Rolkowanie to pasjonująca aktywność, która oferuje wiele radości i korzyści. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z rolkami, ten artykuł podpowie Ci, jak zacząć i rozwijać swoje umiejętności.
Bluzki do karmienia – funkcjonalność i styl w jednym
|
Bluzki do karmienia – funkcjonalność i styl w jednym
Moda i funkcjonalność - bluzki do karmienia dla nowoczesnych mam!