Polecamy

Oczyszczanie włosów w nowym wydaniu – poznaj chelatowanie

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nasze włosy każdego dnia narażone są na różnego rodzaju zanieczyszczenia, powietrze kiepskiej jakości, ale także twardą wodę. W związku z tym mogą być szorstkie i matowe, a także pozbawione blasku. Kluczem do lepszej kondycji włosów może okazać się efektywne oczyszczanie zwane chelatowaniem. Dowiedz się czym jest chelatowanie i jak je stosować.

Czym jest chelatowanie włosów?

Chelatowanie włosów to inaczej zabieg oczyszczania włosów z minerałów z twardej wody i z produktów do stylizacji. Specjalne preparaty, które zawierają substancje chelatujące, pomogą oczyścić pasma z tych szkodliwych substancji. Efektem takiej pielęgnacji jest dobrze oczyszczona skóra głowy, ale także same włosy. Można w łatwy sposób pozbyć się osadów, takich jak pozostałości z twardej wody lub niektórych kosmetyków. Oczyszczone włosy pozwolą na łatwiejsze układanie fryzury, a także stają się bardziej elastyczne. Składniki odżywcze lepiej się wchłaniają, a same włosy mniej się puszą i są bardziej miękkie. Jednym z etapów chelatowania jest dekalcyfikacja, czyli usuwanie wapnia z włosów, który negatywnie wpływa na ich właściwości mechaniczne, a także na wygląd fryzury.

Ułóż codzienną rutynę do oczyszczania włosów

Zanim zdecydujesz, jakich kosmetyków używać do tego zabiegu, musisz ocenić grubość swoich włosów, bo często kosmetyki są dedykowane włosom różnej grubości. Ważny kosmetyk to szampon oczyszczający, który możesz stosować nawet codziennie. Powinien on delikatnie oczyszczać skórę głowy i włosy, a wszystko po to aby usunąć z nich nadmiar wapnia. Po drugie, warto rozejrzeć się za odżywką oczyszczającą, która zwiększa odporność na uszkodzenia i przywraca nawilżenie. Nie zapomnij także o odbudowującej masce do włosów, która wypełni powierzchnię włosa, ale także wnika głęboko do środka. Cenne składniki w takiej odżywce to na przykład peptydy. Chroń swoje włosy w trakcie zabiegów stylizacji i znajdź termoochronne serum, które pomoże Ci ochronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wysoką temperaturę w trakcie stylizacji.

Chelatowanie włosów – najważniejsze wnioski

Warto wiedzieć o tym, że nasze włosy są codziennie narażone na zanieczyszczenia, nie tylko z kosmetyków, ale i z wody i powietrza. Aby dobrze oczyszczać włosy, warto wykonywać chelatowanie, a dzięki temu poprawia się ich kondycja. Taki zabieg zapewnia poprawę wyglądu, unosi włosy i sprawia, że stają się bardziej sprężyste i miękkie. Skóra głowy także może na tym skorzystać, bo gruntowne oczyszczenie prowadzi do zmniejszenia przetłuszczania się tej okolicy. Kosmetyki do chelatowania można stosować codziennie, a są to szampony i specjalne maski. Ważnym etapem chelatowania jest dekalcyfikacja, która pozwoli usuwać wapń z włosów. Aby wzbogacać taką pielęgnację, można dołączyć olejki i serum do włosów. Pamiętaj o tym, że Twoje włosy są cały czas narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne i osiadają na nich zanieczyszczenia, które trzeba regularnie usuwać. Jeśli na stałe włączysz oczyszczanie włosów do rutyny pielęgnacyjnej, to możesz tylko na tym skorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
4 najlepsze aquaparki w Polsce – sprawdź ranking redakcji
|
4 najlepsze aquaparki w Polsce – sprawdź ranking redakcji
Poszukujesz miejsca, w którym nawet zimą zakosztujesz wodnych atrakcji? Poznaj najlepsze parki wodne w Polsce!
Jaki obrus lub serwetę wybrać na Boże Narodzenie, a jaki na Wielkanoc?
|
Jaki obrus lub serwetę wybrać na Boże Narodzenie, a jaki na Wielkanoc?
Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkiej Nocy to czas radości, miłości i spotkań z rodziną. To także okazja do dekorowania domu, w tym stołu, który będzie miejscem dla najważniejszych posiłków w trakcie świąt. Wybór odpowiedniego obrusa lub serwety może wpłynąć na atmosferę świątecznego stołu i uczynić go jeszcze bardziej uroczystym.
Przez dekady w starych ciuchach – jak moda przeszłości wpływa na dzisiejsze trendy
|
Przez dekady w starych ciuchach – jak moda przeszłości wpływa na dzisiejsze trendy
Podróż w czasie przez trendy modowe minionych dekad. Zrozumienie, jak klasyczne style i vintage paradoksalnie definiują i wpływają na współczesną modę.