Polecamy

Kiedy warto pomyśleć o polisie na życie?

|
|
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jak pisał Adam Mickiewicz: „Dróg śmierci pokazywać nie chciałbym nikomu”, jednak życie pisze nieprzewidywalne scenariusze. Dlatego warto być przygotowany na każdą ewentualność i zadbać o finansowy spokój naszych bliskich, kiedy nas zabraknie lub w sytuacji, gdy dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń losowych. W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu ubezpieczenia na życie, różnym rodzajom polis, korzyściom z ich posiadania oraz czynnikom, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy.

Czym jest polisa na życie i dlaczego jest tak istotna? 

Ubezpieczenie na życie jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań umożliwiających zabezpieczenie przyszłości naszej i bliskich nam osób. Nadrzędnym celem tego rodzaju polisy jest zapewnienie komfortu oraz ochrony finansowej w przypadku naszej śmierci lub niezdolności do podjęcia pracy. Ubezpieczenie pozwala więc na spłatę kredytów, utrzymanie, edukację dzieci etc. 

Rodzaje polis ubezpieczeniowych na życie zapewniające dodatkową ochronę 

Oferta agencji ubezpieczeniowych jest stosunkowo elastyczna. Dlatego też skorzystać można z dodatkowych opcji polisy na życie, która zapewni stabilność finansową w przypadku

  • pobytu w szpitalu
  • urazów ciała
  • poważnej choroby
  • śmierci najbliższych osób 

Polisa ubezpieczeniowa na życie daje nam więc poczucie bezpieczeństwa i spokoju w przypadku wielu nieprzewidzianych sytuacji życiowych. 

Jak działa polisa na życie? 

Polisa na życie jest jednym z najpopularniejszych rodzajów ubezpieczeń. Warto jednak przybliżyć zasady jej działania. Te natomiast są transparentne i opracowane w takiej formule, która pozwala uniknąć niepotrzebnych komplikacji i nieporozumień. 

W sytuacji, gdy dojdzie do śmierci (lub innej okoliczności uwzględnionej w polisie) ubezpieczonego, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca sumę ubezpieczenia osobom uwzględnionym w polisie lub zapewnia uposażenie osobie ubezpieczonej w sytuacji niemożliwości podjęcia pracy etc. 

Istnieje wiele różnych rodzajów polis ubezpieczeniowych na życie, a każda z nich oferuje inne korzyści i zabezpieczenia. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej opcji, warto rozważyć, czego oczekujemy oraz przed jakimi sytuacjami chcemy być chronieni finansowo my, oraz nasi bliscy. 

Ubezpieczenie na życie – kiedy warto się na nie zdecydować? 

 Powodów przemawiających za wykupieniem polisy na życie jest wiele. Należą do nich m.in.:

  • zabezpieczenie finansowe na wypadek choroby, utraty lub niezdolności do pracy 
  • pokrycie kosztów leczenia i pobytu w szpitalu 
  • zabezpieczenie sytuacji finansowej rodziny w przypadku naszej śmierci 

Ponadto, ubezpieczenie na życie jest niekiedy wymagane przez banki w przypadku chęci podjęcia kredytu gotówkowego lub hipotecznego. Spłata tego rodzaju kredytów często rozłożona jest na wiele lat. Ze względu na nieprzewidywalność tego, co może zdarzyć się w przyszłości, polisa na życie do kredytu hipotecznego jest istotna zarówno z punktu widzenia banku, ale przede wszystkim, samego kredytobiorcy. Polisa ułatwia w tym przypadku kontynuowanie spłaty kredytu, odciążając osobę ubezpieczoną lub jego bliskich. 

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej na życie

Które ubezpieczenie na życie wybrać i na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji? To często padające pytania. Oto najważniejsze czynniki, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, aby wybrana przez nas polisa spełniała oczekiwania i odpowiadała na nasze obecne i przyszłe potrzeby. 

Wielkość ubezpieczenia 

Przed podpisaniem umowy należy ustalić czynnik finansowy, który będzie zadowalający z naszego punktu widzenia. Mowa tutaj o aktualnych i przyszłych potrzebach finansowych, które ubezpieczenie pozwoli pokryć. Warto więc zwrócić uwagę na wysokość składki oraz ewentualną sumę wypłaconą osobom uposażonym w wypadku naszej śmierci, wypadku etc. 

Rodzaj polisy i zakres ochrony 

Równie istotny jest wybór rodzaju polisy na życie oraz zakresu ochrony, jaki obejmuje. Szczegóły zazwyczaj znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z tym dokumentem, zwracając uwagę na warunki polisy, takie jak okres ochrony, wyłączenia czy warunki wypłaty świadczenia.

Wiarygodność ubezpieczyciela

Na rynku istnieje wiele ubezpieczalni oferujących polisy. Ważne jest, aby wybrać agencję, która nie tylko oferuje atrakcyjne i transparentne warunki, ale również może legitymować się pozytywnymi opiniami. Warto więc korzystać z usług renomowanych ubezpieczycieli mających dobre opinie i długą historię i doświadczenie w branży.

Polisa na życie – podsumowanie 

Istnieje wiele korzyści związanych z posiadaniem polisy ubezpieczeniowej na życie. Przede wszystkim, polisa ta zapewnia finansowe zabezpieczenie dla naszych najbliższych w przypadku naszej śmierci lub niezdolności do pracy. Daje nam również poczucie spokoju i bezpieczeństwa, wiedząc, że zostawiamy naszym bliskim środki na utrzymanie, spłatę kredytów czy edukację dzieci. Istnieje wiele ubezpieczalni, oferujących również takie usługi jak polisa na życie online, tym samym pozwalając ubezpieczyć się na wszelkie życiowe ewentualności bez wychodzenia z domu. Jak wybrać polisę na życie? Możemy skorzystać z porównywarek i praktycznych porad dostępnych, chociażby w tym portalu, gdzie porównać możemy oferty największych towarzystw ubezpieczeniowych w kraju. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szerokie nogawki znowu w modzie! Sprawdź, jak je stylizować
|
Szerokie nogawki znowu w modzie! Sprawdź, jak je stylizować
Nie wiesz, czy spodnie z szeroką nogawką są dla Ciebie? Wiemy, jak je wystylizować, by czuć się w nich dobrze!
Hiszpania od lat podbija wakacyjne serca Polaków. Podpowiadamy, co warto zobaczyć, zwiedzając ten kraj
|
Hiszpania od lat podbija wakacyjne serca Polaków. Podpowiadamy, co warto zobaczyć, zwiedzając ten kraj
Planujesz urlop w Hiszpanii, ale nie wiesz, jakie miejsca powinny znaleźć się na Twojej turystycznej liście do zobaczenia? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przeżyj wakacje marzeń.
Urodowe tajemnice Japonek
|
Urodowe tajemnice Japonek
Często zazdrościsz urody Azjatkom i zastanawiasz się, co sprawia, że zawsze wyglądają perfekcyjnie i młodo? Poznaj ich sekrety, które z łatwością możesz zastosować w swojej pielęgnacji!.