Polecamy

Te miejsca musisz zobaczyć w polskich Tatrach!

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Polskie góry, a zwłaszcza Tatry, zachwycają Polaków i obcokrajowców o każdej porze roku. Sprawdź, jakich wyjątkowych miejsc nie możesz przegapić podczas wizyty w polskich Tatrach.

Tatry to jedyny w Polsce obszar o charakterze wysokogórskim o bardzo urozmaiconej budowie geologicznej i rzeźbie, który posiada dodatkowy walor krajobrazowy w postaci blisko dwustu pięknych jezior górskich. W Tatrach można uprawiać zarówno turystykę pieszą, wspinaczkę, narciarstwo zjazdowe i biegowe oraz w ograniczonym zakresie kolarstwo górskie. Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce bez wątpienia obejmują wjazd Polskimi Kolejami Linowymi na malowniczy Kasprowy Wierch. 

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

Tatry to góry wyjątkowe pod wieloma względami, ale również wymagające. Przepiękny, ale trudny może być zwłaszcza szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, który obejmuje blisko 12 km i zajmuje średnio 6 godzin. Nie jest to trasa odpowiednia dla początkującego pasjonata gór, ponieważ wymaga w wielu fragmentach szlaku użycia rąk, ale wytrwałym podróżnikom wynagradza trud przepięknymi widokami na Wielki Staw Hińczowy, największe jezioro w Tatrach Słowackich, oraz Kasprowy Wierch i prowadzącą do niego ścieżkę. 

Czarny Staw pod Rysami 

Czarny Staw pod Rysami to znane jezioro w Tatrach, które zachwyca widokami na Morskie Oko. Jezioro z wodą w kolorze ciemnoniebieskim, często wpadającym w czerń pod wpływem zacienienia, od czego zbiornik wziął swoja nawzę, jest położone na wysokości 1583 metrów, w Dolinie Rybiego Potoku w Tatrach Wysokich. Panorama znad Czarnego Stawu obejmuje przepiękną scenerię wysokogórską od Żółtej Turni po Mały Kościelec, dlatego naprawdę warto ją zobaczyć i sfotografować. 

Giewont 

Giewont to jeden z najbardziej popularnych tatrzańskich szczytów, który ma wysokość 1894 metrów i jest położony w Tatrach Zachodnich. To klasyczne miejsce turystyczne, które koniecznie trzeba zobaczyć. Masyw składa się z trzech szczytów: Małego Giewontu, Dużego Giewontu oraz Długiego Giewontu. Patrząc na Giewont od strony Zakopanego. można dostrzec, że kształtem przypomina on Śpiącego rycerza. Według dawnych legend w jaskiniach, ukrytych wśród skał tego masywu górskiego, spali rycerze Bolesława Chrobrego. Piękna panorama Tatr roztaczająca się z wierzchołka nieustannie zachwyca kolejne rzesze turystów. 

Kończysty Wierch

Kończysty Wierch to mniej znany, ale równie urokliwy szczyt w Tatrach Zachodnich, który leży w grani głównej i ma wysokość 2002 metrów. Góra może wydawać się niepozorna, ale jest mniej oblegana i pozwala zachwycić się niesamowitą panoramą o wysokogórskim charakterze.

Zdjęcie główne: pexels.com/Josh Hild

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lubisz chodzić? Świetnie się składa, bo w ten prosty sposób gwarantujesz organizmowi tych 7 korzyści
|
Lubisz chodzić? Świetnie się składa, bo w ten prosty sposób gwarantujesz organizmowi tych 7 korzyści
Brakuje Ci energii, jesteś ciągle zestresowany, chcesz się dotlenić i poprawić kondycję organizmu? Poznaj podstawowe zalety chodzenia i wprowadź codzienne spacery do swojej życiowej rutyny.
Jak personalizowana biżuteria może podkreślać twoją unikalność? Przykład srebrnych bransoletek
|
Jak personalizowana biżuteria może podkreślać twoją unikalność? Przykład srebrnych bransoletek
Chcesz wyrazić siebie poprzez swój styl? Poznaj moc personalizowanej biżuterii i dowiedz się, jak srebrne bransoletki mogą podkreślić twoją indywidualność.
Szukasz ciekawego miejsca na #citybreak? Postaw na Pragę
|
Szukasz ciekawego miejsca na #citybreak? Postaw na Pragę
Praga to piękne miasto, które zachwyca swoimi widokami i zabytkami. Nie bez powodu to jedno z najpopularniejszych miejsc na krótki, weekendowy urlop. Co trzeba zobaczyć w stolicy Czech?