Polecamy

Sprzęt do tenisa ziemnego – czym warto kierować się przy jego zakupie?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz sprzętu do tenisa ziemnego? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć w tym temacie, zanim zrobisz zakupy.

Tenis ziemny jest coraz bardziej popularny

Tenis ziemny nie cieszył się dotąd zbyt dużą popularnością. Utrwaliło się, że jest to sport dla wybranych, głównie ze względu na wysokie koszty treningu. Z czasem jednak wszystko się zmieniło i oczy wielu osób zwróciły się w kierunku właśnie tej dyscypliny. Korzyści z uprawiania tenisa ziemnego są niewątpliwe. Ten sport gwarantuje nie tylko poprawę kondycji fizycznej i modelowanie figury, ale również trening umysłu i koncentracji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ten sport wymaga także przygotowania. Jakie zakupy musisz zrobić, żeby rozpocząć swoją przygodę z tenisem ziemnym?

Rakieta i piłka tenisowa – co musisz wiedzieć?

Wiadomo, że jest to podstawa. Nie zagrasz w tenisa ziemnego bez rakiety i piłek. Jak wybrać odpowiedni model rakiety dla siebie? W Internecie znajdziesz całe mnóstwo informacji, które trzeba umieć odpowiednio uporządkować i wykorzystać. Przed zakupami koniecznie zapoznaj się z opiniami bardziej doświadczonych graczy, ale pamiętaj też o tym, aby rakietę dostosować do swoich umiejętności. Rakiety dla dzieci, dla osób uczących się grać, średnio zaawansowanych i wprawionych w grze – znajdziemy mnóstwo rodzajów sprzętu.

Bardzo podobnie jest z piłkami do tenisa, które dzielimy na ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Na potrzeby treningu wybierz piłkę bezciśnieniową. To modele twarde, z grubą warstwą kauczuku. Ma to wpływ na ich trwałość. Z kolei piłka tenisowa ciśnieniowa jest miękka i daje możliwość większej kontroli. Dzięki niej możliwe są najbardziej precyzyjne zagrania. Piłka tenisowa ciśnieniowa używana jest w klubach sportowych. Wyróżniamy również piłeczki tenisowe profesjonalne i rekreacyjne.

Naciąg rakiety tenisowej – to istotne!

Ważnym parametrem jest także naciąg rakiety tenisowej. Profesjonaliści często określają go sercem rakiety do tenisa. Od jego rodzaju i siły uzależnione jest to, jak będzie się grało daną rakietą. Zawodowcy naciągają rakietę pod indywidualne preferencje zawodnika – aby mógł pokazać swoje możliwości. Z kolei w przypadku amatorów naciąganie rakiet odbywa się fabrycznie, czyli kupują oni gotowy do gry model. Wyróżniamy kilka typów naciągu: jednowłókniste, wielowłókniste, naturalne, hybrydowe i nylonowe. 

Owijka do rakiety tenisowej – warto wiedzieć

Co zrobić, kiedy uchwyt rakiety ulega zużyciu? Wtedy niezbędne są owijki tenisowe. Pozwalają one na lepszy chwyt rakiety oraz kontrolę uderzeń, które wykonuje tenisista. Jest to pomocne chociażby przy spoconej dłoni. Dobra przyczepność i odporność na wilgoć to więc wyznaczniki dobrej owijki tenisowej. Warto zainwestować w owijki profesjonalne.

Jak wybrać strój do tenisa?

Strój do tenisa ziemnego także jest bardzo ważny, nie mniej niż odpowiedni sprzęt. Gdy już kupisz rakietę, zastanów się nad strojem, który pozwoli Ci wygodnie trenować. Najistotniejsza będzie tu swoboda ruchów – jak w przypadku każdego innego sportu, choć tenis ma swoją specyfikę. Doświadczeni gracze podkreślają, że warto wybierać ubrania wykonane z tkanin syntetycznych, które umożliwiają prawidłowy przepływ powietrza i odprowadzają wilgoć oraz pot na zewnątrz. Bez względu na to, w jakiej porze roku gramy, należy pomyśleć także o dodatkowych elementach, takich jak czapka z daszkiem czy frotka.

Zdj. główne: John Fornander/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
10 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o Zarze, a powinnaś
|
10 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o Zarze, a powinnaś
Czego jeszcze nie wiesz o popularnym sklepie Zara? Sprawdź!
Na jaki świąteczny look postawić, gdy opłatkiem dzieli się pod palmą?
|
Na jaki świąteczny look postawić, gdy opłatkiem dzieli się pod palmą?
Poznaj nasze propozycje.
Czy wiesz, jak brzmi sekret stylowych looków Hiszpanek?
|
Czy wiesz, jak brzmi sekret stylowych looków Hiszpanek?
Podziwiasz styl Hiszpanek? Co sprawia, że uchodzą za świetnie ubrane? Poznaj ich sekrety i zainspiruj się!