Polecamy

Jesienne destynacje: Top 5 kierunków na wrześniowe wakacje!

|
|
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje dobiegły końca? Wcale nie! Wrzesień to nadal dobry moment na urlop. Dlatego jeśli możesz zaplanować wyjazd, koniecznie to zrób. Jest wiele kierunków, które na przełomie lata i jesieni zachwycą upalną pogodą, ciepłym morzem i przyjemnie rozgrzewającym słońcem. Dokąd jechać? Oto nasze TOP 5!

1. Turcja

Myślisz, że tureckie lato kończy się w sierpniu? Zmienisz zdanie, kiedy wyruszysz do tego niezwykłego kraju we wrześniu. W tym okresie jest tam nadal przyjemnie ciepło i słonecznie. Jak bardzo?

  • W Alanyi i na Riwerze Tureckiej możesz się spodziewać temperatur sięgających 31°C i morza rozgrzanego do 26°C.
  • W okolicach Bodrum i innych miejscowości na Riwierze Egejskiej temperatura to ok. 25-27°C, a woda ma ok. 24°C.

Nie musisz się też zbytnio obawiać deszczu. Chociaż pod koniec września może się on zdarzyć, statystyki pokazują, że w tym miesiącu pada najczęściej maksymalnie przez 1 dzień.

Poza świetną pogodą Turcja ma do zaoferowania wiele atrakcji. Z uwagi na nieco mniejszy upał, wrzesień to np. dobry moment na wycieczkę do Kapadocji, Efezu czy Pamukkale. Warto też pamiętać o nieco korzystniejszych cenach i – to akurat ważne przez cały rok – nowoczesnej infrastrukturze hotelowej. To właśnie powody, dla których wakacje w Turcji na przełomie lata i jesieni będą strzałem w dziesiątkę.

2. Egipt

Egipt to kolejny wakacyjny hit, którego atrakcyjność nie znika wraz z końcem wysokiego sezonu urlopowego. Wręcz przeciwnie. Wrzesień jest dla wielu idealnym miesiącem na odwiedzenie tego kraju. Dlaczego? Ponieważ w lipcu i sierpniu temperatury w ciągu dnia przekraczają tu nawet 40°C.

We wrześniu również jest tam gorąco, ale już bardziej znośnie. Średnia temperatura w dzień w tym kraju to wówczas 32°C w dzień i 23°C w nocy. Natomiast temperatura wody to ok. 28°C. Nic, tylko nurkować oraz snorkować, aby zachwycać się magią podwodnego świata Morza Czerwonego!

We wrześniu łatwiej też będzie znieść trudy podróży, jeśli zdecydujesz się zwiedzić piramidy w Gizie czy odwiedzić Luksor. Pamiętaj, że czeka Cię wiele godzin jazdy, a na miejscu – palące słońce. Na przełomie lata i jesieni łatwiej je znieść niż w środku lipca!

3. Grecja

Grecja we wrześniu? Jak najbardziej tak! Szczególnie jeśli wybierzesz się na południe tego kraju albo na jedną z wysp wysuniętych właśnie w tym kierunku. To dobry czas, aby poczuć, czym jest powtarzane przez mieszkańców Hellady siga-siga, rozkoszować się fenomenalną kuchnią śródziemnomorską i cieszyć długimi godzinami słońca. Kurorty są wtedy również mniej zatłoczone, więc małe miasteczka zyskują bardziej autentyczną atmosferę.

A gdzie dokładniej warto zaplanować urlop w Grecji we wrześniu? Najlepszym wyborem będzie Kreta, uznawana za najcieplejszą grecką wyspę. Tu można się spodziewać przyjemnych 26-28°C w dzień, ok. 21°C w nocy i wody mającej ok. 25°C. Nic, tylko wypłynąć na poszukiwanie żółwi Caretta caretta!

4. Cypr

Wakacje na Cyprze we wrześniu? Absolutnie tak! Ta wyspa, na której przeplatają się ze sobą wpływy greckie i tureckie (także dosłownie, bo znajdują się na niej dwa odrębne państwa!), to jedno z najbardziej słonecznych miejsc Europy. Pogoda we wrześniu jest tu niezwykle kusząca – ok. 28°C w dzień, 23°C w nocy i woda, która ma 26°C… to brzmi jak przepis na urlop idealny. Plaże Cypru urzekną Cię swoim klimatem, podobnie jak tutejsze tawerny i urokliwe miasteczka. Czas pakować walizki!

5. Hiszpania

Hiszpania we wrześniu jest nadal skąpana w słońcu i czeka na odkrycie. Warto wybrać się zarówno na kontynent, na wschodnie i południowe wybrzeże kraju, jak i na Wyspy Kanaryjskie. Jakiej pogody możesz się spodziewać? Oto kilka przykładów

  • W Maladze, jednym z najważniejszych miejsc Andaluzji, możesz się spodziewać w dzień nawet ok. 28-29°C, a w nocy ok. 19-20°C. Woda nadal ma ok. 26°C.
  • W Barcelonie temperatura we wrześniu oscyluje w okolicach 25-26°C w dzień i 19°C w nocy. Woda może mieć nawet 27°C!
  • Na Fuerteventurze, jednej z Wysp Kanaryjskich, możesz się spodziewać ok. 25°C w dzień, natomiast woda w Atlantyku będzie miała przyjemną temperaturę ok. 22-23°C.

To oczywiście nie koniec listy idealnych wakacyjnych kierunków na wrzesień. W tym miesiącu w basenie Morza Śródziemnego spędzisz niezapomniany, „letni” urlop. Znajdź zatem swoje miejsce na wypoczynek po sezonie!

Zdjęcia: Adobe Stock.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*