Polecamy

Szukasz ciekawego miejsca na #citybreak? Postaw na Pragę

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

City breaks, czyli krótkie, weekendowe wypady, cieszą się sporą popularnością. Idealnym miejscem na taki wypoczynek jest Praga – sprawdź dlaczego!

Nie każdy ma czas i możliwość wyjechać na dłuższy urlop. A badania dowodzą, że nawet weekendowy wypoczynek może pozwolić się zregenerować i nabrać sił do dalszych działań i pracy. Dlatego w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się city breaks, czyli krótkie, dwu- czy trzydniowe wypady, najczęściej do jakiegoś większego europejskiego miasta. Wśród obieranych kierunków sporym zainteresowaniem cieszy się Praga. 

Praga – jedno z najpiękniejszych europejskich miast

Praga ma turystom mnóstwo do zaoferowania. Piękne zabytki, urokliwe uliczki, smaczne jedzenie, sympatyczni mieszkańcy i słynne czeskie piwo. Do tego wszystko w dość przyzwoitych cenach. Jak wiadomo, w kilka dni nie da się zobaczyć wszystkiego, dlatego trzeba się dobrze przygotować, by nie marnować czasu. Szczególnie że Praga naprawdę jest „wypełniona” atrakcjami, dlatego warto przemyśleć wcześniej, które nas szczególnie interesują. 

Co warto zobaczyć?

W stolicy Czech nie można pominąć zwiedzenia Nowego Miasta i Placu Wacława. Warto też zobaczyć dworzec główny, bowiem znajdują się tam niezwykłe witraże czy białe rzeźby, które bez wątpienia robią wrażenie. Już sam budynek z zewnątrz jest niezwykle interesujący, wiele osób uważa, że bardzo przypomina muzeum. 

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Pragi jest Most Karola. Ma ponad 500 m długości i 9,5 szerokości. Powstał w 1375 r. i jest z kamienia. Na jego filarach znajduje się 30 rzeźb przedstawiających świętych. Pod wizerunkiem św. Jana Nepomucena jest tablica, której należy dotknąć, jeśli chcemy zaznać szczęścia w życiu. Na końcu mostu są dwie wieże – Małostranska Wieża Mostowa i Wieża Judyty. Pierwsza pochodzi z XII wieku, a druga z XV.

W Pradze na pewno należy odwiedzić założony w 1140 roku klasztor w stylu barokowym. Obecnie uznaje się go za jedną z najstarszych budowli romańskich w Europie. Kolejnym obowiązkowym zabytkiem na liście zwiedzania tego miasta jest Zamek Praski, nazywany też Zamkiem na Hradczanach. Ciekawostką jest bez wątpienia fakt, iż znalazł się w „Księdze rekordów Guinnessa” jako największy zamek na świecie, jeśli chodzi o zajmowaną powierzchnię. Podczas zwiedzania terenu zamku nie sposób zobaczyć wszystkiego, szczególnie jeśli jesteśmy ograniczeni czasowo, warto jednak chociaż na chwilę zajrzeć do Starego Pałacu Królewskiego, bazyliki św. Grzegorza i słynnej gotyckiej Archikatedry św. Wita, Wacława i Wojciecha, gdzie można zobaczyć mnóstwo pięknych dzieł sztuki – obrazów, fresków, rzeźb czy popiersi. 

Bardzo popularną i zarazem ciekawą atrakcją dla turystów jest rejs po Wełtawie. Można z niego skorzystać w ciągu dnia lub wieczorem. Ta druga opcja gwarantuje niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki oświetlonej niezliczoną ilością światełek Pragi. Widok jak z pocztówki!

Zdj. główne: William Zhang/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Opowiadamy historie czerwonej sukienki i przedstawiamy najsłynniejsze modele w historii
|
Opowiadamy historie czerwonej sukienki i przedstawiamy najsłynniejsze modele w historii
Poznaj historię najbardziej kultowych czerwonych sukienek, które nosiły gwiazdy. Wejdź i dowiedz się, dlaczego czerwień wciąż wywołuje tyle emocji.
Pomysły na stylowe prezenty dla miłośniczek podróży
|
Pomysły na stylowe prezenty dla miłośniczek podróży
Na urodziny, walentynki albo i święta. Szukasz pomysłu dla bliskiej Ci kobiety, która kocha podróże? Podrzucamy 6 pomysłów na prezent, które na pewno sprawią jej radość.
5 stylowych, polskich SPA, które koniecznie powinnaś odwiedzić z przyjaciółką
|
5 stylowych, polskich SPA, które koniecznie powinnaś odwiedzić z przyjaciółką
Które SPA warto odwiedzić z przyjaciółką, by naprawdę wypocząć i móc skorzystać z wielu ciekawych zabiegów? Sprawdzamy najciekawsze miejsca!