Polecamy

Sprzęt do tenisa stołowego – czym warto się kierować przy jego zakupie?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz odpowiedniego sprzętu do tenisa stołowego? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć, żeby dokonać najlepszego zakupu.

Tenis stołowy – to jest popularne!

Ping-pong to inaczej tenis stołowy. Jesteśmy pewni, że chociaż raz miałaś do czynienia z tym sportem! Trzeba zaznaczyć, że to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, którą chętnie uprawiają amatorzy. Czy tenis stołowy jest mało skomplikowany? Pewnie nie jest to najtrudniejszy sport, ale nie należy także do łatwych. Bez wątpienia ta dyscyplina wymaga pełnej koncentracji! Jakie akcesoria będą Ci niezbędne, jeżeli chcesz zgłębiać tajniki tenisa stołowego? Na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź nasz krótki poradnik i dowiedz się jak najwięcej o tenisie stołowym oraz sprzęcie do niego.

Tenis stołowy – co powinnaś wiedzieć?

Trening czyni mistrza. Tak jest również w przypadku tenisa stołowego. Im więcej trenujesz, tym lepszym graczem jesteś – to jasne! Co ciekawe, najbardziej popularna jest gra dwuosobowa. Dwie osoby naprzeciwko siebie to najczęściej spotykana kombinacja w ping-pongu. Nie jest to jednak jedyna opcja. Czy wiedziałaś, że gra się w niego także w cztery osoby? Taka rozgrywka nazywana jest deblem. Tenis stołowy polega na odbijaniu piłeczki za pomocą rakiety, gdy uderzy ona o stół po Twojej stronie. Zabrania się uderzania piłeczki z powietrza, czyli przed momentem, gdy uderzy ona w stół po stronie przeciwnika. To oczywiście duże uproszczenie. 

Historia tenisa stołowego

Czy wiesz, że tenis stołowy został wymyślony w Anglii w XX wieku? To zadziwiające, bo mnóstwo osób kojarzy tę dyscyplinę raczej z krajami azjatyckimi, gdzie ping-pong jest bardzo popularny. Mało tego, na samym początku była to gra, w którą grali jedynie bogaci obywatele. Pierwsze oficjalne mistrzostwa w tenisa stołowego miały miejsce w 1926 r. Jak widać, ta dyscyplina nie ma zbyt bogatej historii, ale jej aktualna popularność sprawia, że wiele się jeszcze może w tej sprawie zdarzyć. 

Akcesoria do tenisa stołowego – czego potrzebujesz?

Oczywiste jest, że podstawowym zakupem powinien być stół do ping-ponga. Tu pojawia się pytanie, czy posiadanie własnego stołu jest konieczne, jeżeli chcesz trenować? Wiadomo przecież, że zajmuje on mnóstwo miejsca i nie każdy może sobie pozwolić nie tyle na zakup, co na trzymanie go w domu. Warto się zainteresować, czy w pobliżu są kluby, gdzie możesz regularnie grać w tenisa stołowego. Jeżeli jednak koniecznie chcesz mieć swój własny stół, koszt takiego sprzętu to od około tysiąca do nawet czterech tysięcy złotych.

Jaka rakietka do ping-ponga?

Kolejną niezbędną rzeczą będzie rakietka. Tu zdecydowanie warto mieć swoją. Sądzisz, że wszystkie rakietki do tenisa stołowego są takie same? Nic bardziej mylnego. Różnią się one marką, ciężarem oraz parametrami. Weź pod uwagę to, że najtańsze rakietki do tenisa stołowego są słabe jakościowo. Lubisz grać regularnie? W takim razie lepiej zainwestuj w droższy sprzęt, który posłuży Ci znacznie dłużej. Jakość wykonania ma znaczenie! Koszt rakietki to od kilkudziesięciu do około czterystu złotych.

Zdj. główne: Call Me Fred/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zbudować stylizację plus size od A do Z?
|
Jak zbudować stylizację plus size od A do Z?
Budowanie stylizacji plus size od A do Z może wydawać się trudne, ale z kilkoma prostymi krokami można stworzyć świetny look, który podkreśli piękno każdej kobiety.
E-papieros i akcesoria – poradnik dla początkujących, jak można wybrać odpowiednie z nich
|
E-papieros i akcesoria – poradnik dla początkujących, jak można wybrać odpowiednie z nich
Twój pierwszy krok w świecie e-papierosów może być trudny. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie urządzenie oraz akcesoria na start. Ekspertyzy Liquider.eu pomogą Ci podjąć świadomy wybór.
Noś biżuterię jak włoskie it-girls i zachwycaj swoimi lookami
|
Noś biżuterię jak włoskie it-girls i zachwycaj swoimi lookami
Poznaj 4 proste zasady doboru biżuterii, które sprawią, że Twój look nabierze włoskiego charakteru!