Polecamy

Jak wybrać odpowiednie łyżworolki?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łyżworolki to świetny wybór, jeśli chcemy nie tylko zwiększyć swoją aktywność fizyczną, ale także świetnie się bawić. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu, by później nie żałować?

By cieszyć się komfortową jazdą na łyżworolkach, trzeba najpierw zadbać o dobór odpowiedniego sprzętu. Oczywiście wybór musi być dostosowany do rozmiaru naszej stopy, jej budowy. Istotną kwestią jest także postawienie sobie pytania: jakiego typu rolek potrzebujemy? Przed zakupem należy ocenić swoje umiejętności jazdy.

Łyżworolki – sprzęt sportowy dla każdego

Na łyżworolkach może jeździć każdy, o ile do uprawiania tego typu aktywności fizycznej nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych. Pamiętajmy o tym, że jazda na rolkach to nie tylko świetna zabawa, to także solidny trening i świetny odpoczynek, czas na „zresetowanie” i naładowanie organizmu masą endorfin. Jeśli dobierzemy odpowiednie łyżworolki, korzyści z jazdy na nich będzie naprawdę wiele.

Inne łyżworolki dla dzieci, inne dla dorosłych

Musimy określić, dla kogo mają być rolki. Inny sprzęt dobierzemy dla dzieci, inny dla dorosłych, a także zupełnie inny dla amatorów i profesjonalistów. Rolki do rekreacyjnego fitnessu na pewno będą tańsze niż te przeznaczone do regularnej jazdy, czyli profesjonalne, które są szybkie i freestylowe. Przydatną funkcją, którą posiadają rolki dla dzieci, jest regulacja ich rozmiaru. Zazwyczaj przycisk regulujący znajduje się na wysokości pięty. Rolki z tą opcją to doskonały wybór, ponieważ posłużą naszym pociechom przez kilka sezonów, gdyż będą „rosły” razem z dziecięcą stopą. 

Jeśli chodzi o dobór rolek czy łyżworolek dla osób dorosłych, to przy ich wyborze warto skupić się głównie na preferencjach osobistych, wieku, oczywiście rozmiarze buta i na końcu całej konstrukcji sprzętu. Ważny jest też sam design, w końcu przyjemniej się korzysta z tego, co ładnie wygląda. Dobrze jest też porównać całą konstrukcję łyżworolek do ceny produkty, jego jakości. Za dobry jakościowo sprzęt zapłacimy więcej, przy słabszym cena będzie niższa, dlatego warto porównać oferty od kilku sprzedawców.

Istotne są kółka

Dobierając sprzęt, należy brać pod uwagę kwestię samych kółek, ponieważ to one wpływają na jakość jazdy, a ta zależy od ich rozmiaru i łożyska. Kółka możemy podzielić na: małe, średnie i duże, a także miękkie, średniotwarde oraz twarde. Miękkie będą najlepiej służyły do jazdy wolnej, są polecane osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą formą aktywności fizycznej. 

Średnio-twarde zostały zaprojektowane z myślą o rolkarzach, którzy trenują fitness, a twarde polecane są do jazdy freestylowej, z racji tego, że są najwytrzymalsze. Istotną kwestią przy wyborze rolek jest materiał, z którego je wykonano, i rodzaj łożysk, a także długość rampy. Musimy się upewnić, że wybrane przez nas buty na kółkach mają odpowiednie wiązanie, bo to przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Zdj. główne: Nick Fewings/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
4 skuteczne metody walki z przebarwieniami
|
4 skuteczne metody walki z przebarwieniami
Masz dosyć przebarwień na skórze? Chcesz wiedzieć, jak się ich pozbyć? Pomożemy Ci wybrać najlepszy zabieg!
Rozważania na temat zróżnicowania bólu podczas tatuowania. Wpływ lokalizacji i rodzaju użytej igły
|
Rozważania na temat zróżnicowania bólu podczas tatuowania. Wpływ lokalizacji i rodzaju użytej igły
Przekonaj się, jak różne czynniki, takie jak miejsce tatuowania i rodzaj igły, mogą wpływać na odczuwanie bólu. Dowiedz się więcej o złożonej naturze tatuowania.
Jesteś fanką Spice Girls? Teraz możesz spędzić noc w ich autobusie
|
Jesteś fanką Spice Girls? Teraz możesz spędzić noc w ich autobusie
Za nocleg dla trzech osób trzeba zapłacić około 900 złotych.