Polecamy

Jak siarka organiczna może wpłynąć na Twoje zdrowie?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Metylosulfonylometan (MSM), znany również jako sulfonian metylu lub sulfonian dimetylu, jest naturalnie występującym organicznym związkiem siarki. Występuje w niektórych roślinach i jest dodawany w niewielkich ilościach do wielu produktów spożywczych i napojów jako suplement diety. Staje się również coraz bardziej popularny w branży kosmetycznej, niektórzy nazywają go nawet „minerałem kosmetycznym”.

Czym jest siarka?

Siarka jest po wapniu i fosforze najobficiej występującym pierwiastkiem w naszym organizmie. Znaleźć ją można w mięśniach, skórze, kościach, a nawet we włosach. Pomaga utrzymać elastyczność skóry, a wiązania siarki pomagają zachować kształt różnych struktur. Pomaga w produkcji ważnego przeciwutleniacza zwanego glutationem, który chroni komórki przed uszkodzeniem. Jest także niezbędnym minerałem w syntezie kolagenu.

Czym skutkuje niedobór siarki?

Niedobór siarki w organizmie może powodować różne niepożądane stany, w tym trądzik, zapalenie stawów, łamliwość paznokci i włosów, drgawki, depresję, utratę pamięci, problemy żołądkowo-jelitowe, wysypki, a nawet powolne gojenie się ran.

Gdzie możemy znaleźć siarkę?

Niewielką ilość siarki w postaci siarczanów i różnych form siarki organicznej zawierają niektóre warzywa: czosnek, cebula, brokuły, rośliny strączkowe, szparagi itp. Najlepszym sposobem na zwiększenie spożycia siarki w organizmie jest siarka organiczna MSM w proszku lub tabletkach, zawarta w odpowiednio przygotowanych suplementach diety. 

Korzyści zdrowotne MSM

MSM jest używany jako źródło siarki, którą organizm może używać do tworzenia na własne potrzeby aminokwasów. Opinie sportowców potwierdzają, że MSM hamuje zmiany w stawach i może zmniejszać stany zapalne. Stosowany zarówno miejscowo, jak i doustnie, MSM skutecznie zmniejsza ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów. Wykazano, że znacznie zmniejsza objawy choroby zwyrodnieniowej stawów, takie jak ból i obrzęk.

Różne badania potwierdziły, że siarka zawarta w MSM:

  • Może pomóc w problemach skórnych: (trądzik różowaty, trądzik, zapalenie skóry, egzema)
  • Ma wpływ na szybsze gojenie się ran
  • Może zwiększyć syntezę kolagenu i keratyny
  • Zwiększa ruchomość stawów
  • Zmniejsza występowanie skurczów mięśni
  • Pomaga w pracy wątroby i eliminuje metale ciężkie z organizmu
  • Zmniejsza bolesność mięśni związaną z ćwiczeniami

MSM w suplementach diety

Jak wspomniano wcześniej, MSM można spożywać z pożywieniem, jednak zawartość MSM w żywności jest bardzo niska. Litr mleka krowiego zawiera tylko około 3 mg MSM. Oznacza to, że dla zalecanego spożycia 1,5 g MSM należałoby spożyć 500 litrów mleka. Dlatego szczególnie przy poważnych problemach ze skórą, włosami, paznokciami i stawami zaleca się spożywanie MSM w postaci suplementów.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak radzić sobie z objawami abstynencji po detoksie alkoholowym
|
Jak radzić sobie z objawami abstynencji po detoksie alkoholowym
Odkryj skuteczne metody radzenia sobie z objawami abstynencji po detoksie alkoholowym. Dowiedz się, jak odbudować swoje ciało i umysł po odwyku.
Buty komunijne dla chłopca – wybierz idealną parę
|
Buty komunijne dla chłopca – wybierz idealną parę
Zbliża się uroczystość pierwszej komunii świętej Twojego syna, i jednym z najważniejszych elementów jego stroju będą buty. Pragniesz, aby Twojemu chłopcu towarzyszyły wygodne i stylowe obuwie, które uzupełni jego komunijny strój. Idealne buty na tę okazję kupisz w sklepie Brilu.
Pracujesz zdalnie? Te kraje przygotowują home office za free
|
Pracujesz zdalnie? Te kraje przygotowują home office za free
Deadliny, call'e i targety brzmią przyjaźniej w... raju.