Polecamy

Gdzie można kupić dom za 1 euro? Sprawdzamy

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dom we Włoszech za 1 euro? Brzmi jak bajka, ale jest to możliwe. Trzeba jednak spełnić kilka elementarnych warunków. Sprawdzamy, gdzie można nabyć nieruchomości w takiej cenie!

Domek w tropikach za bezcen

Ciepły klimat, zapierające dech w piersiach widoki i winnice na każdym kroku. To właśnie z tym kojarzą nam się wakacje we Włoszech. A co gdyby można było tam zamieszkać i to za 1 euro? Właśnie we Włoszech są destynacje, które kuszą swoją ceną. Znajdują się one w rejonie Toskanii, Sycylii i Sardynii. Chodzi o małe miasteczka i domki, które niekoniecznie są jak z bajki. Ich cena nie bez powodu jest tak niska. Dlaczego domy we Włoszech są tak tanie?

Przeczytaj też co warto zwiedzić w Hiszpanii!

Włosi uważani są za najstarszych mieszkańców Europy. Społeczeństwo starzeje się w szybkim tempie, a młodych ludzi nie przybywa, zwłaszcza w małych miejscowościach. Miasteczka pustoszeją. Domki za 1 euro, czyli około 4 zł miały zachęcić młodych ludzi do zamieszkania w jednym z tych miasteczek. Warunkiem było wyremontowanie nieruchomości, która często znajduje się w słabym stanie i wymaga gruntownego remontu. Dodatkowo danej społeczności należy zaoferować coś od siebie. Najczęstszym wymogiem jest zagwarantowanie otwarcia biznesu we włoskim miasteczku. Ponadto samo nabycie domu nie jest takie proste. Podchodząc do przetargu, należy wpłacić co najmniej 5 tysięcy euro, aby móc wylicytować nieruchomość. Do tego dochodzi bardzo istotna informacja – udział w licytacji może wziąć wiele osób, a 1 euro to cena wywoławcza. Zatem sam dom może kosztować dużo więcej. Poznajmy bliżej zakątki, które oferują zakup nieruchomości za bezcen.

Sycylia

Piękne wąski uliczki, zabytkowe miejsca, wymarzona pogoda. Tego można spodziewać się w tym zakątku. Dom z 1 euro w tej okolicy – bardzo proszę. Pamiętaj jednak, że musisz mieć środki na remont, które w przypadku tak niedrogich domów są bardzo wysokie.

Sardynia

Druga wyspa co do wielkości na Morzu Śródziemnym. Wyróżnia się głównie skalistym krajobrazem, ale znaleźć można na niej również bajkowe plaże i rozległe pola. Wszystko w jednym miejscu. Tutaj także nabyć można domy w cenie 1 euro. Zanim przystąpimy do licytacji, warto najpierw dokładnie sprawdzić warunki transakcji.

Toskania

Ten region znajduje się w środkowych Włoszech. Słynie z krain historycznych oraz najlepszych na świecie winiarni. Kto nie chciałby mieszkać w tak malowniczym miejscu? Nie tylko kwota przyciąga obcokrajowców, ale również klimat Toskanii. Jest to z pewnością miejsce, w którym każdy chciałby zamieszkać.

Jakiś czas temu podobną ofertę zakupu nieruchomości miały też miasteczka znajdujące się w Grecji, Wielkiej Brytanii, a nawet w Stanach Zjednoczonych. W każdym z tych przypadków powodem obniżenia cen nieruchomości, w tak pożądanych miejscach, jest ożywienie lokalnej społeczności. Warto dokładnie przemyśleć zakup takiego domu, ponieważ nie jest to tak piękne, jakby się mogło wydawać.

Zdjęcie główne: Matt Hardy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Monako oczami Grace Kelly – to miejsce dla bogatych i zuchwałych
|
Monako oczami Grace Kelly – to miejsce dla bogatych i zuchwałych
Monako- eleganckie, stylowe, luksusowe. Sprawdź dlaczego warto odwiedzić tę wyjątkowe miejsce, które pokochała księżniczka Grace Kelly!
Ugg na platformie podbijają rynek – jak je nosić?
|
Ugg na platformie podbijają rynek – jak je nosić?
Ugg na platformie to buty tego sezonu – sprawdź, jak je stylizować!
Oto historia jednej z najpopularniejszych torebek na świecie
|
Oto historia jednej z najpopularniejszych torebek na świecie
Poznaj historię Chanel 2.55.