Polecamy

Portugalia to dobry kierunek na wakacje? Tak i już tłumaczymy dlaczego

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Portugalia to bez wątpienia malownicze miejsce, pełne uroczych zakątków oraz pięknych plaż. Znajdzie się coś również dla fanów historii, architektury i sztuki. Pokochali ją turyści z całego świata. Krajobraz parku Serra da Estrela lub rajskie plaże wybrzeża Algarve to miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić. Choć raz w życiu warto wybrać się w podróż do Portugalii!

Malownicze miasta

Portugalia leży na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, czyli na samym krańcu Europy. Jej położenie geograficzne miało ogromny wpływ na historię oraz rozkwit tego kraju. Głównym zajęciem ówczesnych Portugalczyków były podróże dalekomorskie. To właśnie oni odpowiedzialni są za znaczącą część odkryć lądowych.

link

Przez wieki rozwijały się niesamowite miasta portowe Portugalii, aby zachwycać do tej pory swoim ponadczasowym pięknem. Między innymi za ich sprawą kraj ten jest ciekawym miejscem do zwiedzania. Najbardziej charakterystyczne to malownicze Porto, klimatyczna Lizbona, magiczna Sintra i zabytkowe Faro.

  • Porto powstało w V w., a jego pierwotna nazwa – Porto Cale – była inspiracją do nadania nazwy całemu krajowi. Miejscowość ta położona jest u ujścia rzeki Duero do Atlantyku. Swoją sławę Porto zawdzięcza produktowi, który oczarował angielskich kupców. Aktualnie miasto to określić można jako drugą co do wielkości metropolię w Portugalii. Znaleźć w nim można ogrom atrakcji, przede wszystkim zapierającą dech w piersiach architekturę, z dzielnicą Cais da Riberia na czele. Budynki bogato zdobione azulejos, czyli błękitnymi płytkami, to punkt turystyczny, który trzeba zobaczyć. W Porto nie brakuje oczywiście ukrytych w wąskich brukowanych uliczkach tawern, które kryją wino typu porto.
  • O wycieczce do Lizbony marzy każdy amator sztuki. To właśnie tu znajdują się takie zabytki jak obiekty z listy UNESCO, Łuk Triumfalny czy Klasztor Hieronimitów, w którym znajduje się grób legendarnego odkrywcy Vasco da Gamy. Lizbona ma wyjątkowy klimat, wie to każdy, kto choć raz miał okazję odwiedzić to niepowtarzalne miasto. Znaleźć tu można piękne małe kawiarenki z najlepszą kawą. W Lizbonie warto wybrać się do położonego w sąsiedztwie miasta Sintra. Umiejscowione w sąsiedztwie zalesionych wzgórz miasto z pięknymi pałacami i majestatycznymi zamkami tworzy iście bajkową scenerię. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest Palacio da Pena, który zbudowany został w XIX w. dla Ferdynanda II. W pałacu tym w okresie letnim wypoczywała rodzina królewska. Ogrom budowli zamkowych pozwala na poznanie historii Portugalii z zupełnie innej strony. Dobrze zwiedzać je na własną rękę, aby móc delektować się pięknem miejsca.
  • Faro jest miastem najbardziej dziewiczym z listy. Często pomijanym w przewodnikach turystycznych. W miejscu tym znaleźć można piękne plaże, malownicze jaskinie i robiące wrażenie klify. Kręte uliczki zachęcają do spacerów, najlepiej z przystankami w urokliwych tawernach.
  • Region Algarve należy do nadmorskich rejonów na południu Portugalii. Znaleźć tu można najbardziej znane plaże surfingowe. Krajobraz jest niezwykle zróżnicowany – od piaszczystych plaż po strome klify. Warto wybrać się do otoczonych skałami zatoczek oraz zajrzeć do jaskiń i grot, które znajdują się w pobliżu Lagos. Wschodnia część wybrzeża Algarve zachwyca rozległymi plażami, z których podziwiać można liczne wysepki.

Przeczytaj też: https://travelglow.pl/hot-place/najpiekniejsze-plaze-swiata-gdzie-je-znajdziesz/

Zdjęcie główne: julie aagaard/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Berlin – co ciekawego oferuje to miasto?
|
Berlin – co ciekawego oferuje to miasto?
Oto najpopularniejsze zabytki i atrakcje, które warto zobaczyć w Berlinie. Jeżeli wybierasz się tam choćby na weekend, sprawdź, co zwiedzić!
Metoda 1 minuty – czym jest i dlaczego Koreanki kochają tę regułę całym sercem?
|
Metoda 1 minuty – czym jest i dlaczego Koreanki kochają tę regułę całym sercem?
Koreańska pielęgnacja podbiła nasze serca. Dowiedz się, dlaczego powinnaś wprowadzić do swojej rutynowej pielęgnacji metodę jednej minuty. Zdradzamy szczegóły.
Styl Seleny Gomez – rozkładamy go na czynniki pierwsze!
|
Styl Seleny Gomez – rozkładamy go na czynniki pierwsze!
Zainspiruj się stylem Seleny Gomez i wyglądaj jak gwiazda!