Polecamy

Z jakich materiałów kupować odzież i bieliznę?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Świadome kupowanie jest coraz częstsze – jako konsumenci zwracamy większą uwagę na materiały, które będą zarówno komfortowe dla nas, jak i bezpieczne dla planety. Wiele osób stawia także na jakość, a nie na ilość. Jak jednak zacząć kupować w pełni świadomie? Możesz na przykład zacząć zwracać uwagę na skład materiałów ubrań i bielizny. Podpowiadamy, jakie włókna będą najlepsze.

Coraz więcej mówi się o szkodliwości przemysłu odzieżowego oraz o jego destrukcyjnym wpływie na środowisko. Warto więc zacząć podchodzić do kupowania ubrań i bielizny bardzo świadomie oraz wspierać marki promujące ekologiczne i zrównoważone podejście do mody. Aby zmienić swoje nawyki dotyczące do ubrań oraz kupowania w sieciówkach, warto zacząć od zwracania większej uwagi na materiały, z których wykonana jest odzież. Przedstawiamy listę materiałów, które będą w pełni bezpieczne i dobre zarówno dla Ciebie, jak i dla planety.

Len

Len jest doskonałym materiałem, który towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Jest to bardzo trwały materiał, ponieważ włókna lnu są nawet 2-3 razy bardziej wytrzymałe niż bawełna. Będzie to także świetna propozycja na lato, ponieważ ubrania z lnu są wyjątkowo przewiewne i lekkie. Dodatkową zaletą tego materiału jest fakt, że hodowla lnu nie ma negatywnego wpływu na środowisko, a co więcej, wpływa korzystnie na żyzność gleby i przyczynia się do rekultywacji gleb skażonych przez przemysł.

Bawełna organiczna

Dobrym wyborem będzie także bawełna organiczna oraz Fairtrade. Jest ona w pełni bezpieczna dla środowiska, a jej producenci nie wykorzystują do jej produkcji niewolniczej pracy. Jeśli więc idee ekologiczne i praw człowieka są dla Ciebie ważne, to szukając ubrań takich jak koszulki czy spodnie damskie, zwróć uwagę na oznaczenia na metkach. Jeśli szukasz także bielizny z bawełny lub innych przyjemnych w dotyku materiałów, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.atrakcyjna.pl/podwiazki-na-studniowke

Jedwab

Jedwab kojarzony jest przede wszystkim z luksusem oraz wysokimi cenami. Często zapominamy jednak, że jest to przede wszystkim tkanina, która jest bardzo dobra dla naszej skóry oraz nie szkodzi środowisku. Zwracaj jednak uwagę, na oznaczenia dotyczące produkcji jedwabiu, ponieważ może być ona nieetyczna. Najlepszym rozwiązaniem będą więc ubrania z metką „peace silk” lub „vegetarian silk”.

Fot.: Markus Winkler/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za kulisami treningów do tandemowych skoków spadochronowych – wyzwanie czy przygoda?
|
Za kulisami treningów do tandemowych skoków spadochronowych – wyzwanie czy przygoda?
Przedstawiamy wnikliwe spojrzenie na proces przygotowań do skoków spadochronowych w tandemie - czy to jest wyzwanie, czy przygoda? Dowiedz się od specjalistów i decyduj sam.
Modne stroje kąpielowe na lato 2023
|
Modne stroje kąpielowe na lato 2023
Czy skompletowałaś już letnią garderobę? Jeżeli planujesz wakacje nad ciepłym morzem lub oceanem, zima jest doskonałym czasem na zrobienie zakupów. Sprawdź, co będzie królować w tym sezonie i pozwól ponieść się wyobraźni.
Jakie buty kupić, gdy mamy w planach zimowe wędrówki po górach?
|
Jakie buty kupić, gdy mamy w planach zimowe wędrówki po górach?
Wyjaśniamy, jakie buty sprawdzą się najlepiej do chodzenia po górach w zimowych miesiącach. Nie można bagatelizować tego zakupu, gdyż bezpieczeństwo jest najważniejsze.