• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
marissa-grootes-TVllFyGaLEA-unsplash
Marta Marek

Artykuł sponsorowany

Myślami jesteś już na wakacjach? Przeczytaj, o jakich artykułach warto pamiętać przy pakowaniu, żeby później nie przepłacać ani nie mieć problemów w podróży.

Dokumenty

Przede wszystkim w Twoim bagażu powinny znaleźć się dokumenty, karta płatnicza oraz gotówka. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, pamiętaj o tym, żeby zabrać ze sobą także książeczkę szczepień. Nie zapomnij również o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, szczególnie, jeśli wybierasz się za granicę. Przed podróżą konieczne jest także przygotowanie biletów lotniczych w formie papierowej lub elektronicznej oraz potwierdzenie rezerwacji w hotelu. Warto pamiętać o tym, że w części krajów wciąż konieczne jest okazanie certyfikatu potwierdzającego szczepienie, wyzdrowienie bądź negatywny wynik Covid-19. 

Leki i suplementy

Na wyjeździe mogą się zdarzyć różne sytuacje, dlatego warto mieć ze sobą podręczną apteczkę oraz leki, które stale przyjmujesz. Przede wszystkim należy spakować przyjmowane leki, których nie można kupić bez recepty. Jeśli wybierasz się do Dubaju, pamiętaj o tym, że posiadanie niektórych leków może być tam zakazane, mimo że są one powszechnie dostępne w Europie, często nawet bez recepty. Sprawdzenie, jakie leki znajdują się na rządowej stronie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pozwoli Ci uniknąć ewentualnych nieprzyjemności podczas podróży.

Wygodna odzież

Warto ograniczyć zawartość walizki do minimum, aby nie dopłacać za bagaż rejestrowany i nie dźwigać zbędnych kilogramów. Jeśli chcesz porządnie odpocząć podczas urlopu, zrezygnuj z niewygodnej odzieży czy bardzo eleganckich ubrań, wymagających codziennego prasowania. Odzież powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych i zapewniać Ci maksymalny komfort podczas podróży, pieszych wycieczek czy zwiedzania. Świetnym wyborem są na przykład wysokiej jakości dresy damskie, które wyróżniają się minimalistycznym designem, są uniwersalne i przyjemne w dotyku. Większą wygodę zapewnia także sportowa bielizna damska z tkaniny wysokiej klasy, zapewniającą komfortową alternatywę dla klasycznych biustonoszy z fiszbinami, które mogą sprawiać dyskomfort, zwłaszcza podczas upałów czy sportowych aktywności.

Ochrona przeciwsłoneczna 

Nie należy zapominać także o spakowaniu kosmetyków, artykułów higienicznych oraz kremów z filtrem. Jeśli planujesz odwiedzić plażę, nie zapomnij też o okularach przeciwsłonecznych czy nakryciu głowy. Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna zapewni Ci bezpieczeństwo podczas upałów oraz piękną, równomierną opaleniznę. Podkreślą ją z pewnością jasne ubrania i dodatki, takie jak połyskujące, złote bransoletki.

Fot.: Marissa Grootes/unsplash.com

[email protected]

Absolwentka filologii szwedzkiej, obecnie magistrantka sztuki pisania. W wolnym czasie czyta, uczy się języków obcych i doskonali swój warsztat pisarski.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *