Polecamy

Niezbędny ekwipunek na snowboardowy wyjazd

|
|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Już niedługo góry pokryje gruba warstwa śniegu i rozpocznie się sezon narciarski. Jazda na nartach i snowboardzie to niezwykle wciągające i przyjemne sporty, jednak ich minusem jest to, że można uprawiać je tylko przez kilka miesięcy w roku. Skoro czas jest ograniczony, trzeba wykorzystać go do maksimum i zacząć już planować wyjazd w góry na snowboard. Przekonaj się, czy masz cały potrzebny ekwipunek, czy coś musisz jeszcze dokupić, nim rozpocznie się sezon.    

Strój na snowboard    

Drugą po desce snowboardowej, najpotrzebniejszą rzeczą do jazdy na snowboardzie, jest odpowiedni strój. Potrzebujesz butów kompatybilnych ze swoją deską oraz ciepłego i zapewniającego swobodę ruchów kombinezonu lub dwuczęściowego kompletu. Podczas uprawiania sportów zimowych musisz skutecznie chronić się przed zimnem, ponieważ nawet duża dawka ruchu nie jest w stanie dostatecznie rozgrzać Twojego ciała przez kilka godzin na śniegu i mrozie. Buty snowboardowe powinny być przede wszystkim ciepłe i stabilne, by nie odpinały się od deski i chroniły staw skokowy przed kontuzją w razie upadku. Kombinezon powinien być z kolei wodo i wiatroodporny, by nawet jeśli przewrócisz się w śnieg, Twoje ubrania pozostały suche.    

Kask do jazdy na snowboardzie    

Zarówno narty jak i snowboard, mogą być dość niebezpiecznym sportem, który może prowadzić do wielu całkiem poważnych kontuzji. Najbardziej niebezpiecznym, co może stać się podczas jazdy na desce jest uraz głowy. Nawet najbardziej doświadczeni sportowcy doświadczają wypadków i ciężkich powikłań swoich kontuzji, dlatego niezależnie od tego, od jak dawna jeździsz oraz jak pewnie czujesz się na desce, musisz mieć na głowie kask ochronny. Pamiętaj, że taki sprzęt chroni przed uderzeniem w głowę tylko raz. Nie mówimy tu oczywiście o zwykłej wywrotce podczas zjazdu, a raczej o sytuacjach, w których upadek wiązał się z uderzeniem głową o twardą powierzchnię. Kask przyjmuje na siebie większość impaktu uderzenia, dzięki czemu głowa nie doświadcza ciężkiego urazu, ale za to struktury w kasku zostają uszkodzone i przestaje on być skuteczny. Jeśli w poprzednim sezonie zaliczyłeś poważne uderzenie głową, na ten rok musisz koniecznie kupić nowy kask.    

Gogle na snowboard   

Zimne powietrze, padający śnieg oraz wiatr wiejący w twarz podczas zjazdów sprawiają, że utrzymanie otwartych oczu jest praktycznie niemożliwe. Właśnie z tego powodu do jazdy niezbędne są gogle na snowboard. Wbrew pozorom, jazda bez nich może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia gałki ocznej, a płatki śniegu, wpadające do oka z dużą prędkością, mogą uszkodzić rogówkę. Długotrwały kontakt śluzówki oka z intensywnym i zimnym wiatrem może zwiększać podatność spojówek na wiele infekcji oraz prowadzić do konsekwencji silnego wysuszenia śluzówki. Gogle chronią oczy nie tylko przed śniegiem, lecz także przed zimnem i przede wszystkim przed wiatrem, który podczas zjazdów z dużą prędkością może być naprawdę niebezpieczny. Jeśli chcesz, aby Twoje oczy były zdrowe, a zapalenie spojówek nie groziło Ci przez cały tegoroczny sezon narciarski, zainwestuj w dobrej jakości, szczelne gogle na snowboard. Poza goglami chroń też twarz za pomocą chusty narciarskiej lub kominiarki. Pęd lodowatego wiatru w połączeniu z wilgocią w powietrzu, może spowodować odmrożenie delikatnej skóry twarzy.  

Fot.: Hamish Duncan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zrobić naprawdę dobre zdjęcia w czasie podróży?
|
Jak zrobić naprawdę dobre zdjęcia w czasie podróży?
Naucz się robić zdjęcia, które przeniosą Cię do wakacyjnych chwil nawet w jesienną deszczową pogodę!
Klapki – Letnie obuwie dla pełnego komfortu i swobody
|
Klapki – Letnie obuwie dla pełnego komfortu i swobody
Klapki to nieodłączny element letniej garderoby, który zapewnia nie tylko wygodę, ale także stylowy wygląd.
Które ćwiczenia zagwarantują najładniejszy biust?
|
Które ćwiczenia zagwarantują najładniejszy biust?
Sprawdź ćwiczenia, które zagwarantują jędrny biust!