Polecamy

Monako oczami Grace Kelly – to miejsce dla bogatych i zuchwałych

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Monako jest jednym z najmniejszych państw świata, jego powierzchnia zajmuje jedynie 202 ha. Jednak ta kraina ma w sobie coś magicznego, żyję tu ogromna liczba milionerów, a częstym gościem jest sam Bill Gates. Monako położone jest na zboczu Alp, dosłownie obok pięknej Nicei. A to wszystko owiane tajemnicą dotyczącą jednej z najpiękniejszych księżniczek – wspaniałej Grace Kelly. Czy poza luksusem Monaco ma nam do zaproponowania coś więcej? Sprawdź, dlatego każdy choć raz powinien odwiedzić te malutkie państwo położone nad Riwierą Francuską.

Monako to przepiękne miejsce na mapie Europy, które warto odwiedzić odpoczywając na południu Francji. Niewątpliwie jest to miejsce pełne bogactwa i przepychu, jednak na pierwszy plan wysuwa się elegancja oraz wyjątkowość architektury czy wspaniałej natury. Nadmorska miejscowość usłana ciasną zabudową i uliczkami między którymi warto błądzić. Odbywają się tu tak ekskluzywne wydarzenia jak zawody konne w skokach przez przeszkody czy te związane Formułą 1. Warto dać sobie szansę zakochać się w tym miejscu, tak, jak zrobiła to Grace Kelly.

Monako, dlaczego jest takie wyjątkowe?

Będąc w Monako koniecznie trzeba odwiedzić Monte Carlo, to jedno z największych osiedli położonych w Monako. Miejsce jest bardzo urokliwe, przeważają w nim strome uliczki, więc warto nastawić się na wspinaczkę lub poszukać windy, która zawiezie nas na górę. Poza kąpielami w morzu i opalaniem warto poświecić chwilę na spacer do Ogrodu Japońskiego. To przestrzeń założona przez księżną Grace, który do dziś zachował się w niezmienionej formie. Dalej respektowane są w nim klasyczne reguły prowadzenia ogrodu zgodne ze sztuką japońskich mistrzów. Można się w nim poczuć jak w małej świątyni, która daje chwilę wytchnienia i daje możliwość podziwiania piękna natury.

Monako to miejsce, które pozwala nam na bardzo zróżnicowane doświadczenia. Po podziwianiu widoków i zanurzeniu się w pięknie przyrody w kilka minut można przenieść się do miejsca idealnego na imprezę nad basenem. Poza nowoczesną muzyką i świetnymi drinkami możemy zajadać się wybitnymi daniami z owoców morza.

Przeczytaj też: Najpiękniejsze plaże świata. Gdzie je znajdziesz?

Zdjęcie główne: Bettmann/ Bettmann/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
7 najbardziej luksusowych hoteli świata
|
7 najbardziej luksusowych hoteli świata
Pobyt w każdym z tych hoteli sprawi, że poczujesz się jak król! Sprawdź, gdzie ich szukać.
Bluzki do karmienia – funkcjonalność i styl w jednym
|
Bluzki do karmienia – funkcjonalność i styl w jednym
Moda i funkcjonalność - bluzki do karmienia dla nowoczesnych mam!
Jak dobrze dobierać kroje i kolory w odzieży plus size?
|
Jak dobrze dobierać kroje i kolory w odzieży plus size?
Poradnik dla kobiet o dużych rozmiarach na temat wybierania odpowiednich krojów i barw ubrań, który pozwoli tworzyć stylizacje podkreślające atuty figury i ukrywające drobne niedoskonałości.