Polecamy

Deskorolka – podpowiadamy, czym się kierować przy jej zakupie

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup deskorolki, musisz wziąć pod uwagę nie tylko swoje preferencje i wygląd, ale głównie umiejętności i przeznaczenie sprzętu. W tym artykule dowiesz się, jaką deskorolkę wybrać. 

Deskorolka może być formą aktywnego spędzania czasu, hobby, ale też środkiem transportu na niewielkie odległości. W sklepach znajdziesz bardzo szeroką gamę produktów – na jaki się więc zdecydować? Musisz mieć na uwadze to, jakimi umiejętnościami jazdy na deskorolce władasz. Aspekty wizualne i upodobania oczywiście też są ważne.

Rodzaje deskorolek

Na początku warto zapoznać się z rodzajami deskorolek dostępnych na rynku. Najpopularniejsze są trzy:

  • klasyczna,
  • fiszka,
  • longboard.

Jest również możliwość zakupu deskorolki elektrycznej lub spalinowej, ale nimi nie będziemy się dziś zajmować.

Deskorolka klasyczna

Deskorolka klasyczna sprawdzi się doskonale do jazdy po drogach asfaltowych oraz chodnikach. Ten rodzaj wykonany jest z kilku warstw drewna. Jej powierzchnię pokrywa specjalny grip mający na celu zwiększenie przyczepności. Kółka deskorolki zbudowane są z poliuretanu lub kauczuku. Uwaga: im większa średnica kółek, tym większą prędkość deskorolka będzie mogła osiągnąć.

Deskorolka fiszka

Deskorolka fiszka to popularna odmiana klasycznej. Różni się od niej rozmiarem (ta jest bardziej kompaktowa). Ten lekki sprzęt o niewielkich gabarytach sprawdzi się świetnie dla dzieci i młodzieży. Zwróć na nią uwagę również, jeżeli jesteś osobą początkującą w temacie. Może to być idealny wybór na początku przygody z jazdą na deskorolce.

Deskorolka longboard

Deskorolka longboard została stworzona dla surferów, którzy szukali rozwiązań na trening w złych warunkach pogodowych. Deska ta wyróżnia się szerokim rozstawem kółek, dzięki któremu posiada większą stabilność. Fakt, że wyżej wymieniona deskorolka występuje w kilku odmianach, pozwoli Ci na dobór sprzętu odpowiedniego dla Twoich umiejętności. Ten rodzaj deskorolki nie będzie jednak dobry do niektórych manewrów.

Deskorolka dla początkujących

Podstawą nauki jazdy na desce jest zachowanie równowagi. Sytuacja jest podobna do jazdy na rowerze – najważniejsze, aby zrozumieć, o co w tym chodzi, później będzie to przychodziło automatycznie. Na początek możesz wybrać deskorolkę fiszkę, która dzięki temu, że jest lekka i zgrabna, pozwoli Ci na wykonanie prostych trików. Musisz wziąć pod uwagę takie parametry jak:

  • szerokość deski – zbyt szeroka utrudnia manewrowanie, a zbyt wąska może sprawić, że będziesz czuć się niestabilnie;
  • koła – wybierz tę z szerszymi kółkami, które poprawią przyczepność do podłoża.

Jak widzisz, odmian deskorolek jest kilka, każda z nich jest warta uwagi. Zacznij od fiszki, naucz się na niej utrzymywać równowagę, następnie spróbuj wykonać proste manewry. Pamiętaj, aby się nie zrażać i nie rezygnować, jeżeli na początku Ci nie wyjdzie. Nauka jazdy na deskorolce to proces wieloetapowy i może być długi, ale pewnego dnia zobaczysz, że było warto!

Zdj. główne: Lukas Bato/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Depilacja laserowa – skuteczny i bezpieczny sposób na wiecznie gładką skórę
|
Depilacja laserowa – skuteczny i bezpieczny sposób na wiecznie gładką skórę
Wiecznie gładka skóra jest niezwykle pożądaną rzeczą w życiu wielu kobiet, ale również wielu mężczyzn.
Z jakich materiałów kupować odzież i bieliznę?
|
Z jakich materiałów kupować odzież i bieliznę?
Chcesz zacząć kupować bardziej świadomie, jednak nie wiesz, jak to zrobić? Zacznij od sprawdzania metek na ubraniach i bieliźnie! Podpowiadamy, które materiały będą najlepsze dla Ciebie i dla planety.
Moda lat 60. Czym się charakteryzuje i które jej elementy są dziś w najświeższych trendach?
|
Moda lat 60. Czym się charakteryzuje i które jej elementy są dziś w najświeższych trendach?
Choć od lat 60. zaszło wiele zmian w świecie mody, to wybrane elementy są ciągle modne. Sprawdź, które ubrania warto mieć w swojej szafie.