Polecamy

Czy golenie rzeczywiście przyspiesza porost włosów? Oto 7 największych mitów na temat depilacji

|
|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kultura, w której żyjemy, wylansowała model idealnie gładkiego ciała. O tym, czy decydujemy się na depilację, czy też nie, każdy z nas ma prawo zdecydować indywidualnie. Warto jednak znać kilka często powielanych mitów na temat golenia ciała, które mogą wpłynąć na stan naszej skóry.

Na początku warto podkreślić, że włosy na niektórych partiach naszego ciała są czymś absolutnie normalnym. Pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania i są oznaką tego, że jesteśmy zdrowi.

1. Golenie przyspiesza wzrost włosów i sprawia, że odrastają one ciemniejsze i grubsze

To, jak szybko odrastają włosy po goleniu, jest indywidualną kwestią, uzależnioną od genów i hormonów. To jak często i w jaki sposób je golimy, nie ma na to żadnego wpływu. Końcówki odrastających włosów są zazwyczaj bardziej tępe i stąd bierze się złudzenie, że są one grubsze. Warto również pamiętać o tym, że owłosienie pod pachami rośnie o 50% szybciej niż to na nogach.

2. Depilacja powoduje suchość i łuszczenie się skóry

Depilacja to szybki i łatwy sposób na miękką i gładką skórę. Podczas golenia pozbywamy się wierzchniej warstwy martwego naskórka, dzięki czemu nasze ciało nabiera jedwabistej gładkości. Jeśli podczas depilacji pamiętasz o używaniu żelu lub kremu, a po skończeniu nawilżasz skórę balsamem, unikniesz podrażnień i efektu suchości.

3. Depilacja sprawia, że opalenizna jest mniej trwała i szybciej blaknie

Nie można zgolić opalenizny. Wręcz przeciwnie – opalenizna na wydepilowanym ciele może stać się jeszcze bardziej widoczna, gdyż pozbywamy się z niej warstwy martwego naskórka. Dzięki temu skóra nabiera blasku, a opalenizna staje się wyraźniejsza.

4. Jedynie w salonie kosmetycznym można wykonać depilację, która zapewni nam jedwabiście gładką skórę

Salony kosmetyczne oferują wiele technik depilacji, które nie są dostępne do użytku domowego, jak np. depilacja laserowa. Jednak aby cieszyć się gładką skórą, nie musimy wychodzić z domu. W drogerii możemy kupić mnóstwo kosmetyków i akcesoriów jak np. maszynki, plastry lub kremy, które pozwalają nam wydepilować wybrane partie naszego ciała w szybki i prosty sposób.

5. Maszynki do golenia dla mężczyzn i kobiet są takie same

Choć wielu z nas wydaje się, że nie ma różnic pomiędzy maszynkami, które przez producentów określane są jako przeznaczone dla mężczyzn a tymi przeznaczonymi dla kobiet, to jednak są między nimi pewne różnice. Choć w obu z nich jakość ostrza jest ta sama, różnica jest dostrzegalna w ich kształcie. Są one zaprojektowane w taki sposób, by indywidualnie dostosowywać się do kształtów kobiecego ciała oraz by ułatwić ich trzymanie w dłoni.

6. Nowe ostrze w maszynce powoduje więcej zacięć i skaleczeń

W praktyce jest dokładnie odwrotnie. To stare i zużyte ostrza powodują więcej zacięć, gdyż z czasem robią się tępe. Przyczyną zacięć może być również zbyt mocne przyciskanie maszynki do skóry.

7. Jedna maszynka może być używana przez kilka osób

Dzielenie się maszynką do golenia jest bardzo niehigieniczne i może być przyczyną przenoszenia się wielu chorób. Nie pożyczaj maszynki od swojego chłopaka, męża, współlokatorki, mamy lub siostry. Zwróć także uwagę na to, by była ona przechowywana w higienicznych warunkach.

Zdj. główne: Helen Barth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kwas migdałowy – jak działa na skórę?
|
Kwas migdałowy – jak działa na skórę?
Kwas migdałowy to ratunek dla skóry z różnymi problemami. Zabiegi z użyciem tego kwasu nie tylko złuszczają martwy naskórek, ale też wygładzają cerę i sprawiają, że jest bardziej elastyczna i zauważalnie młodsza. Kwas pozwala też zwalczyć wiele problemów skórnych. Sprawdź jakich!
Jak zbudować stylizację plus size od A do Z?
|
Jak zbudować stylizację plus size od A do Z?
Budowanie stylizacji plus size od A do Z może wydawać się trudne, ale z kilkoma prostymi krokami można stworzyć świetny look, który podkreśli piękno każdej kobiety.
Deska surfingowa – czym warto kierować się przy jej zakupie?
|
Deska surfingowa – czym warto kierować się przy jej zakupie?
Z roku na rok przybywa miłośników sportów wodnych. Coraz większą popularnością cieszy się też surfowanie. Do tego potrzebna jest jednak dobra deska, a dobra, to znaczy jaka?