Polecamy

6 nowych filmów, na które koniecznie musisz iść do kina!

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Początek roku obfituje w premiery filmowe. To dobry moment, by wybrać się na seans i zobaczyć, co nowego w świecie kinematografii piszczy. Przedstawiamy produkcje, które warto zobaczyć i które zachwycą nawet najwybredniejszych widzów.

„Moonfall”

Film w reżyserii Rolanda Emmericha możemy oglądać w kinach już od 4 lutego. To historia z gatunku science fiction, opisująca losy grupy astronautów, która wyrusza w kosmos na misję mającą zapobiec globalnej katastrofie. Tajemnicza siła wypchnęła Księżyc z orbity, przez co pędzi on z ogromną prędkością prosto w stronę Ziemi. Czy astronautom uda się zapobiec zderzeniu? Film trzyma w napięciu do ostatnich sekund.

„Oczy Tammy Faye”

„Oczy Tammy Faye” to film biograficzny przedstawiający losy znanej telewizyjnej piosenkarki i ewangelistki Tammy Faye Bakker. Wraz z mężem Jimem od podstaw stworzyli największą na świecie religijną sieć medialną oraz park rozrywki. I choć oboje cechowały niezwykła dobroć i miłosierdzie, którym zjednywali sobie ludzi, to jednak problemy finansowe i intrygi konkurentów doprowadziły do upadku skrzętnie budowanego chrześcijańskiego imperium. Film pokazuje fakty z życia głównej bohaterki, które pozwalają w inny sposób na nią spojrzeć.

„Król Internetu”

Frankie jest barmanką w jednym z hollywoodzkich klubów komediowych. Przewijający się każdego wieczoru przez klub ludzie skłaniają ją do refleksji nad sensem ludzkiego istnienia i dzisiejszych wartości wyznawanych przez społeczeństwo. Pewnego dnia w barze pojawia się Link, który zachwyca ją swoimi poglądami na tyle, że zamierza nagrywać jego wypowiedzi i wrzucać do Internetu. Frankie, Link i ich przyjaciel Jake szybko zyskują rzesze fanów i stają się tytułowymi królami sieci. Gdy ich kariera wystrzela z prędkością światła, prawo do zysków rości sobie manager klubu. Komediodramat w reżyserii Gia Copolla skłania do refleksji nad potęgą mediów społecznościowych w dzisiejszym świecie.

„Śmierć na Nilu”

„Śmierć na Nilu” to filmowa adaptacja powieści Agathy Christie z 1937 r. Sielankowy miesiąc miodowy na statku rzecznym zostaje przerwany przez wstrząsające wydarzenie. Młoda para, zamiast upajać się swoją miłością, zostaje zaangażowana w poszukiwania sprawcy morderstwa, którego dokonano na statku. Niezwykle zagadkowa i trzymająca w napięciu do ostatnich minut historia stanowi niesamowite tło do opowieści o obsesyjnej miłości, która może się okazać tragiczna w skutkach.

„Wyjdź za mnie”

W tym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć uwielbianej przez wielu komedii romantycznej. Główni bohaterowie „Wyjdź za mnie” to para supergwiazd, która ma się pobrać na oczach milionowej widowni. Chwilę przed samą ceremonią Kat (w tej roli Jennifer Lopez) dowiaduje się, że była zdradzana przez swojego narzeczonego Bastiana. Pod wpływem emocji postara więc poślubić mężczyznę z widowni. Czy związek ludzi z dwóch różnych światów ma prawo przetrwać?

„Skarb Mikołajka”

Na zakończenie propozycja filmu familijnego. O Mikołajku słyszeli zapewne wszyscy. Książka o historiach chłopca i paczki jego najlepszych przyjaciół z pewnością towarzyszyła w dzieciństwie niejednemu z nas. Dziś Mikołajek powraca na ekranach kin. Tata chłopca dostaje nową pracę i rodzina zmuszona jest do przeprowadzki. Ale jak tu wyobrazić sobie życie bez paczki najlepszych przyjaciół? Koledzy wpadają na pomysł, by znaleźć skarb, który rozwiąże wszystkie problemy finansowe w rodzinie Mikołajka. Czy odnalezienie bogactwa na pewno jest takie proste?

Zdj. główne: Denise Jans/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto rozjaśniać włosy przed urlopem? ABC pielęgnacji rozjaśnianych blond włosów
|
Czy warto rozjaśniać włosy przed urlopem? ABC pielęgnacji rozjaśnianych blond włosów
Jak pielęgnować blond włosy po rozjaśnianiu?
Dzień Ojca – czy wiesz, jak i kiedy obchodzi się go w innych krajach?
|
Dzień Ojca – czy wiesz, jak i kiedy obchodzi się go w innych krajach?
Dzień Ojca za pasem. Sprawdź skąd pochodzi to święto i w jakich terminach wypada w innych częściach świata?
5 stylowych, polskich SPA, które koniecznie powinnaś odwiedzić z przyjaciółką
|
5 stylowych, polskich SPA, które koniecznie powinnaś odwiedzić z przyjaciółką
Które SPA warto odwiedzić z przyjaciółką, by naprawdę wypocząć i móc skorzystać z wielu ciekawych zabiegów? Sprawdzamy najciekawsze miejsca!