Polecamy

6 najpiękniejszych miast na świecie

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże to coś, co wielu z nas kocha. Zwiedzamy, napawamy się widokami i pragniemy więcej. Na świecie jest tyle pięknych miejsc, że trudno zdecydować, gdzie wybrać się na urlop. A zastanawiałeś się kiedyś, jakie są najpiękniejsze miasta na świecie? W tym artykule dowiesz się, jakie aglomeracje są naszym zdaniem wyjątkowe. 

Barcelona, Hiszpania

Stolica hiszpańskiej Katalonii jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Europie. Położona nad morzem i otoczona cudowną architekturą Barcelona – to ona przyciąga setki tysięcy turystów każdego roku. Infrastruktura zachęca turystów do licznych spacerów i odwiedzania lokalnych restauracji. To obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Hiszpanii!

Bangkok, Tajlandia

Bangkok to położone w Tajlandii miasto, które przyciąga turystów reliktami historii. Ta licząca osiem i pół miliona mieszkańców metropolia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników podróży. Każda z 50 dzielnic Bangkoku ma własny, odmienny charakter. Są takie z drewnianymi budowlami i buddyjskimi świątyniami, ale też takie z nowoczesnymi drapaczami chmur i biurowcami. To istna mieszanka Zachodu ze Wschodem. 

Kapsztad, RPA

Kolejna w naszym zestawieniu jest południowoafrykańska metropolia, która liczy pół miliona mieszkańców. Niektórzy twierdzą, że to niezbyt bezpieczne miasto. Inni jednak uważają je za malowniczą miejscowość z piękną architekturą. Jest to miejsce pełne sprzeczności spowodowanych burzliwą historią, ale też malownicze – położone między górami a morzem. 

Rzym, Włochy 

Włochy to kraj, który jest bardzo doceniany przez turystów. Szczególnie miasto Rzym. Znajdują się tam wspaniałe zabytki, pałace oraz fontanny. Pomiędzy zwiedzaniem atrakcji zjesz pyszną pizzę w lokalnej restauracji czy świetne lody. Wybierz się tam latem lub wiosną, a miło spędzisz czas, spacerując malowniczymi uliczkami Rzymu z kubkiem pysznej kawy w dłoni. 

Siem Reab, Kambodża

Siem Reab to najważniejsza baza wypadowa w rejon Angkoru. Miasto posiada zróżnicowaną zabudowę, której infrastrukturę stanowią budynki z różnych epok. Na jego terenie możesz zwiedzić położone na wodzie wioski oraz muzeum, gdzie poznasz liczne tradycje regionu. Jest to miasto, gdzie zrobisz cudowne zdjęcia i spędzisz czas na spacerach wśród pięknych miejsc. 

Kioto, Japonia

Kioto to japońskie miasto, które do połowy XIX wieku było stolicą Japonii. Metropolia ta liczy półtora miliona mieszkańców. Jest to cel wielu podróży turystycznych. Odwiedzających miasto zachęca malowniczymi widokami, wśród których królują ogrody. Ponadto jest to miejscowość bogata w zabytki, takie jak pałace, pagody oraz pawilony ogrodowe. Miasto położone jest pomiędzy dwoma rzekami i znajduje się u podnóża gór. Dzięki temu jego krajobraz jest wyjątkowy, a każdy, kto tam się pojawi, nie może oprzeć się pokusie i nie zrobić dużej ilości zdjęć.

Zdj. główne: Florian Wehde/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto pomyśleć o polisie na życie?
|
Kiedy warto pomyśleć o polisie na życie?
W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu ubezpieczenia na życie, różnym rodzajom polis, korzyściom z ich posiadania oraz czynnikom, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy.
Pływanie – co możemy zawdzięczać, dając regularnie „nura” do basenu?
|
Pływanie – co możemy zawdzięczać, dając regularnie „nura” do basenu?
Przekonaj się, jakie korzyści wynikają z pływania, a może stanie się ono Twoją nową, ulubioną aktywnością.
Botki sznurowane, tanie botki damskie i balerinki: Wygodne i stylowe obuwie dla każdej kobiety
|
Botki sznurowane, tanie botki damskie i balerinki: Wygodne i stylowe obuwie dla każdej kobiety
Obuwie odgrywa istotną rolę w stylizacji każdej kobiety, łącząc wygodę z modnym wyglądem.