Polecamy

Przerwa na przyjemności – dlaczego warto odkryć własną sensualność?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wciąż jeszcze masturbacja bywa tematem tabu. Samozaspokojenie jest naturalne i powszechne, robią to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Temat nie dotyczy wyłącznie osób, które nie mają partnerów seksualnych, czy żyjących w związkach na odległość – jest normalną aktywnością seksualną, jeżeli nie staje się nałogiem i ucieczką od standardowych form współżycia. Jednak skupmy się na pozytywnych aspektach zdrowego onanizmu – dlaczego warto to robić i jak sobie pomagać?

Redukcja napięcia i poprawa samopoczucia

Przede wszystkim masturbacja pozwala na rozładowanie napięcia seksualnego. Nie zawsze jest sposobność, by dać upust erotycznym zachciankom, osiągnięcie spełnienia solo, przynosi ukojenie. Podczas pieszczot można się odprężyć. Jest to dobre nie tylko dla ciała, ale i ogólnego samopoczucia. Regularne zabawy autoerotyczne, a w szczególności osiąganie orgazmu, może pozytywnie wpływać na regulację ciśnienia krwi i dobre dotlenienie organizmu. Ponadto podczas stanu uniesienia produkowane są hormony, które zmniejszają ból. Po wyzwoleniu endorfin łatwiej jest znaleźć spokój i zapaść w sen.

Istnieją również badania, które wskazują na pozytywny wpływ onanizmu na prawidłową pracę układu moczowo-płciowego, co łączone jest ze stymulacją przepływu krwi w tych partiach ciała. Osoby, które chcą urozmaicić swoje pieszczoty, mogą znaleźć rozmaite żele, lubrykanty i gadżety, które pomogą spotęgować doznania. Nie sposób się nudzić, testując zabawki o wielu funkcjach. Warto odwiedzić sklep erotyczny, w którym można dokonać wygodnych i dyskretnych zakupów – https://www.erotino.pl/.

Sposób na poznanie własnego ciała

Masturbacja jest też formą poznawania swojego ciała i to nie tylko dla osób, które jeszcze nie miały kontaktów seksualnych. To sposób na testowanie innych form penetracji, wypróbowywanie nowych zabawek, jak np. te: https://www.erotino.pl/44-zabawki-analne. Dzięki samodzielnym treningom można doświadczać jeszcze więcej później podczas zabaw z partnerem lub partnerką, rozwijać swoją kreatywność i smakować nowych wrażeń.

Masturbacja może pomóc w opanowaniu technik przedłużenia wytrysku lub ćwiczeniu mięśni Kegla i wzmacnianiu orgazmu. Podczas własnoręcznych pieszczot ma się szansę trenować techniki samokontroli.

Wspólna masturbacja – pomysł na grę wstępną

Masturbować się można solo lub zaprosić do zabawy partnera lub partnerkę. Popularną formą rozładowania napięcia jest cyber seks, podczas którego można się zabawiać, udostępniając swój obraz przez kamerkę internetową – tego typu igraszki mogą być grą wstępną między partnerami. Autoerotyczny pokaz z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Po seksualne inspiracje warto zajrzeć na stronę: https://www.erotino.pl/blog/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak kamienie naturalne wpływają na twoje samopoczucie? Sekretne korzyści noszenia biżuterii z kamieni
|
Jak kamienie naturalne wpływają na twoje samopoczucie? Sekretne korzyści noszenia biżuterii z kamieni
Odkryj nieznane korzyści płynące z noszenia biżuterii z kamieni naturalnych. Dowiedz się, jak wpływają one na twoje samopoczucie i zaskocz się ich sekretnymi właściwościami.
Propolis – naturalny lek na wiele dolegliwości
|
Propolis – naturalny lek na wiele dolegliwości
W tym artykule przyjrzymy się bliżej właściwościom i zastosowaniom propolisu.
Kiedy suplementować probiotyki?
|
Kiedy suplementować probiotyki?
Jelita często nazywane są „drugim mózgiem”, ponieważ podobnie jak mózg, regulują pracę wielu narządów w naszym organizmie.