• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
liza-rusalskaya-0gqcBEe2rv8-unsplash
Klaudia Tomaszewska

Podczas tworzenia tego zestawienia pod uwagę brane było kilka kwestii. Kultura, rozrywka, relacje sąsiedzkie oraz jakość jedzenia w restauracjach. Zapraszamy w podróż po najbardziej przyjaznych ulicach na świecie. Czy widziałeś chociaż kilka z nich?

Najfajniejsze ulice świata

Miejsca tworzą ludzie, tyczy się to także ulic. Są zakątki, w których ludzie po prostu uwielbiają przebywać, a najlepiej mieszkać. Otoczenie jest przyjazne, dookoła znajdują się ciekawe restauracje i punkty kulturalne. Do tego sąsiedzi są do siebie przyjaźnie nastawieni i tworzą małą społeczność. Oto nasz ranking!

Smith Street w Melbourne

Według naocznych świadków ulica ta skrywa wszystko, czego potrzebuje człowiek, aby żyło mu się dobrze. Jest sekcja dla imprezowiczów, z hałaśliwymi pubami oraz miejsce na romantyczne randki przy lampce dobrego wina. Wieczorny klimat pobudza do tańca i zabawy nie tylko lokalsów, ale również turystów. Dla maniaków retro sklepów też się coś znajdzie – Vintage Garage. W tym miejscu można znaleźć świetną pamiątkę z tej przepełnionej życiem ulicy.

Passeig de Sant Joan w Barcelonie

Malownicza uliczka w pięknej, tętniącej życiem Barcelonie to doskonałe miejsce do rowerowych wycieczek. Otoczenie zieleni pozwala zatrzymać się na chwilę i w takich warunkach delektować się specjałami z okolicznych knajp. Znajdzie się też coś dla fanów komiksów – uliczka skrywa najlepszy sklep z komiksami wyróżniony nagrodą w 2018 roku – Normy.

South Bank w Londynie

Londyn jest bez wątpienia miastem, które należy zobaczyć. Ludzie i małe, tajemnicze uliczki rodem z Harrego Pottera pobudzają wyobraźnię. Nie dziwi zatem fakt, że właśnie tu znajduje się kolejna na liście najfajniejsza uliczka na świecie – South Bank. Co w niej wyjątkowego?

W tym punkcie znaleźć można galerię sztuki, targ oraz stragany z różnym jedzeniem. Warto zajrzeć do polskiej restauracji – Polish Deli London. Nie zapomnijcie o pamiątkach w Brand Academy.

San Isidro w Hawanie

Czas na egzotyczne miejsce, które przepełnione jest muzyką, zapachem owoców, kwiatów i słońcem. San Isidro to połączenie sztuki współczesnej, czyli graffiti z nutą historii – pięknymi starymi okiennicami i podwórkami. To niezwykłe miejsce roztacza cudowną energię, którą czuć od samego wejścia. Jeśli zgłodniejesz, warto zajrzeć do Yarini Habana i delektować się daniami kubańskimi oraz wymyślnymi koktajlami ze świeżych owoców, na dachu pełnym zieleni.

Bulwar Zachodzącego Słońca w Los Angeles

W tym rankingu nie mogło zabraknąć tego kultowego miejsca w Hollywood. Nie dość, że kojarzy się z gwiazdami, które często można tam spotkać, to zachwyca ciekawymi smakami. Polecana jest japońska restauracja – OTOTO.

Nie zabraknie atrakcji dla turystów, którzy wolą spokojniejszą formę spędzania czasu. Znaleźć tu można kawiarnie, które serwują jedne z najlepszych kaw – Stories Books and Cafe.

Haji Lane w Singapurze

Jest to bardzo wąska uliczka, która zachwyca przede wszystkim kolorami. Wzdłuż niej znajdują się liczne butiki i sklepy z pamiątkami, ale nie brakuje również małych ulicznych knajpek. Co ważne, na każdym z budynków znajdują się ciekawe dzieła sztuki, które przyjeżdżają podziwiać koneserzy z całego świata. Jest to inspirujące miejsce dla wielu artystów.

Każda z tych uliczek ma w sobie czar, ale pamiętajmy, że nie muszą otaczać nas dobre restauracje, czy miejsca przepełnione sztuką. Ważne jest, że sąsiedzi sobie pomagają i wspierają się w tworzeniu ciekawej i inspirującej społeczności.

Zdj. główne: Liza Rusalskaya/unsplash.com

[email protected]

Jest nie tylko dziennikarką, ale również obieżyświatem. Kocha zwiedzać mało turystyczne miejsca. Z każdej podróży ma w swojej szafie stylową pamiątkę. Jej autorytetem jest Martyna Wojciechowska, a największym marzeniem, miesiąc na Islandii w towarzystwie wielorybów i orek.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *