• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
chuttersnap-iTZOR-MSgA0-unsplash

Niegdyś aquaparki można było odwiedzać w zaledwie kilku miastach w Polsce. Obecnie wybór w tym zakresie jest bardzo duży. 

Nie brakuje miejsc, w których można wypocząć w strefie spa, wykąpać się w wodzie z dużą zawartością dobroczynnych minerałów, a także pozjeżdżać na wypasionych zjeżdżalniach. Oto nasz ranking, najciekawszych miejsc z wodnymi atrakcjami!

Wodne szaleństwo, czyli które parki wodne w Polsce warto odwiedzić?

Parki wodne, które znalazły się w naszym rankingu, można odwiedzać także zimą. Każdy z nich ma nie tylko strefę z odkrytymi basenami, ale również tę krytą, w której nie brakuje atrakcji. Poznajcie aquaparki, które mają najwięcej do zaoferowania!

1. Aquapark Suntago Wodny Świat

Ten kompleks wodny jest pierwszą częścią dużej inwestycji – Park of Poland. Suntago ściąga do siebie wielu odwiedzających. Nic dziwnego, to istna perełka. Ultranowoczesne atrakcje, takie jaki sztuczne fale czy egzotyczne wnętrza z palmami z pewnością wpływają na popularność tego miejsca. Ten zupełnie nowy park wodny powstał pod Mszczonowem, dokładnie 40 kilometrów od Warszawy i 70 kilometrów od Łodzi. Co ciekawe, Suntago to największy aquapark w Polsce, a również w Europie! W obiekcie bez trudu zmieści się 15 tysięcy osób. Atrakcje umieszczone są na zewnątrz oraz w środku. Całkowita powierzchnia łaźni, basenów termalnych, saun i pozostałych atrakcji wynosi 67 tysięcy m². Całość została podzielona na sektory tylko dla dorosłych oraz dla dzieci.

2. Aquapark Reda

Ten park wodny jest wyjątkowy, ponieważ łączy się z oceanarium. Pływając w basenie obserwować możemy rekiny, które zostały sprowadzone specjalnie ze Sri Lanki. Jedną z atrakcji jest także szklany tunel, który prowadzi do akwarium z tymi wyjątkowymi rybami. Wszystko jest podświetlone i pięknie prezentuje się wieczorami. 

Dla osób, którym zależy na podniesieniu poziomu adrenaliny, zamontowana została zjeżdżalnia, która ma 3 stopnie trudności. Pierwszy – Multi Adventure, który umożliwia spływ pontonem wraz z rodziną, drugi – Blue Cosmo obejmuje niezwykłe efekty wizualne. Ostatni poziom to Ultra Speed, czyli jazda bez trzymanki i to prawie pod kątem prostym. Oczywiście przewidziane zostały także atrakcje dla osób ceniących sobie relaks: duże jacuzzi, które pomieści aż 24 osoby, a także baseny ze sztucznymi falami.

3. Park wodny w Krakowie

Ten aquapark jest jednym z najlepszych w Polsce. Ma cały ogrom atrakcji przeznaczonych dla użytkowników w różnym wieku. Całkowita długość zjeżdżalni to ponad 800 metrów. W kompleksie znajduje się ich aż 10, a najdłuższa z nich ma 202 metry. Wielka hala, która już na pierwszy rzut oka robi ogromne wrażenie, mieści trzy wielkie baseny rekreacyjne, których powierzchnia przekracza 2000 m². Oczywiście nie zabrakło w nich hydromasaży, a także sztucznych fal morskich. Ciekawym udogodnieniem jest wodna ścianka wspinaczkowa. Właściciele parku wodnego bardzo dbają o swoich klientów, dlatego wszystkie zbiorniki oczyszczają wyłącznie ozonem. Dużą atrakcją tego miejsca jest okazała fontanna w kształcie smoka wawelskiego.

4. Aquapark Łódź

Ten park wodny można określić mianem tropikalnego raju. Wszystkie atrakcje znajdują się pod kopułką, która kształtem przywodzi na myśl piramidę. Wewnątrz znajdziemy nie tylko palmy, ale również piaszczyste plaże, a nawet beach bary. Ze wszystkich atrakcji korzystać można w towarzystwie całej rodziny. Baseny zajmują powierzchnię 2500 m² i jest ich aż 7. Oczywiście nie mogło zabraknąć także zjeżdżalni, a najdłuższa z nich ma 146 metrów.

Zdjęcie główne: CHUTTERSNAP/unsplash.com

Klaudia Tomaszewska
autor12346@bluewhalepress.pl

Jest nie tylko dziennikarką, ale również obieżyświatem. Kocha zwiedzać mało turystyczne miejsca. Z każdej podróży ma w swojej szafie stylową pamiątkę. Jej autorytetem jest Martyna Wojciechowska, a największym marzeniem, miesiąc na Islandii w towarzystwie wielorybów i orek.

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *