Polecamy

Wybierasz się na Kubę? Oto lista miejsc, które musisz odwiedzić

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz wyjazd na Kubę? Z pewnością podróż będzie niezapomnianym przeżyciem. Co warto zobaczyć i odwiedzić na Kubie?

Kuba, czyli państwo wyspiarskie w Ameryce Północnej, znajduje się w archipelagu Wielkich Antyli – jest największą wyspą archipelagu. Wokół znajduje się wiele małych, urokliwych wysepek. To bez wątpienia wyjątkowe miejsce, które skrywa w sobie wiele tajemnic. Dlatego przed podróżą warto się dowiedzieć, co warto, a nawet trzeba tam zobaczyć.

Plac Rewolucji w Hawanie

Jest to plac znajdujący się w stolicy Kuby, W specjalnym kompleksie mieszczą się tu najważniejsze siedziby instytucji państwowych – Rada Ministrów, Rada Państwa oraz Komitet Centralny Komunistycznej Partii Kuby. Głównym elementem całego placu jest mająca ponad 100 metrów wieża w kształcie gwiazdy, gdzie znajduje się posąg Josego Marti, kubańskiego bohatera narodowego. To właśnie na tym miejscu swoje niegdysiejsze przemówienia wygłaszał Fidel Castro. W 1998 r. gościł tu papież Jan Paweł II, który odprawił wówczas mszę świętą.

Habana Vieja, czyli Stara Hawana

W trakcie pobytu na Kubie obowiązkowo trzeba zobaczyć tzw. Starą Hawanę. Możemy tu obejrzeć barwną i piękną architekturę. Miejsce mimo wielu zniszczonych już budynków jest pełne uroku. Turyści są zgodni co do tego, że panuje tu naprawdę wyjątkowy klimat, którego nie da się nie polubić i o którym trudno zapomnieć. La Habana Vieja od 1982 roku jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Plaza Vieja

Plaza Vieja, czyli Stary Plac, został zaprojektowany w 1559 roku. Niegdyś było to miejsce, gdzie mogła się szkolić lokalna armia, później działało tu targowisko, które z biegiem lat zostało zastąpione przez liczne kawiarnie i restauracje. Widok Starego Placu bez wątpienia zapiera dech w piersiach, mamy tu niezwykłe połączenie baroku z art nouveau. Liczne arkady i wielobarwne witraże sprawiają, że na próżno szukać na świecie drugiego takiego miejsca.

Trinidad de Cuba

Miasto położone jest w prowincji Sancti Spirtur w środkowej Kubie. W XVIII w. był to jeden z najpopularniejszych ośrodków handlu cukrem. Można tu podziwiać wiele zabytków, m.in. barokową katedrę, klasztor św. Franciszka czy Narodowe Muzeum Walki z Bandytami. Przed wejściami domów można podziwiać klatki dla kanarków. W trakcie wizyty nie wolno odmówić sobie Canchanchara – lokalnego napoju przyrządzanego z rumu, miodu i soku cytrynowego. 

Varadero

Miłośnicy plaż powinni udać się do tzw. kubańskiego Miami Beach. Kurort ten słynie z luksusowych hoteli i pięknych białych plaż, które mają 20 km długości. Nieopodal znajduje się też godna uwagi jaskinia Saturna.

Santiago de Cuba

Drugie co do wielkości miasto na Kubie, które zachwyca zabytkami. Jest ich jednak zdecydowanie mniej niż na Hawanie. Oprócz ciekawej architektury miejsce to słynie z niesamowitej atmosfery. Zewsząd można tu usłyszeć na żywo kubańską muzykę ludową, można też podziwiać tradycyjne tańce, a nawet zetknąć się z kultami haitańskiego voodoo.

Zdj. główne: Spencer Everett/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety i właściwości lnianej odzieży: Komfort i styl w jednym
|
Zalety i właściwości lnianej odzieży: Komfort i styl w jednym
W tym artykule przyjrzymy się dokładniej korzyściom, jakie oferuje lniana odzież, zarówno pod względem komfortu, jak i stylu.
Najlepsze maseczki, które możecie zafundować skórze przed i po podróży samolotem
|
Najlepsze maseczki, które możecie zafundować skórze przed i po podróży samolotem
Powietrze w samolocie działa bardzo wysuszająco na skórę. Dowiedz się, jakie maseczki sprawdzą się przed lotem, w trakcie podróży oraz tuż po niej.
Rodzaj cery a makijaż
|
Rodzaj cery a makijaż
Każda z nas jest wyjątkowa i każda z nas ma inną cerę. Z tego powodu nie ma jednego, idealnego przepisu na nieskazitelny makijaż.