Polecamy

W te polskie miejsca warto wybrać się na weekend

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz pomysłu na oderwanie się od codzienności? Chcesz przeżyć coś ciekawego albo zobaczyć interesujące miejsca? A może po prostu potrzebujesz odpoczynku? Odkryj, że stare powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” ma w sobie sporo prawdy!

Zew historii – zwiedzanie stolicy

Miłośnicy zabytków i historii, którzy lubią aktywnie spędzać czas, z pewnością powinni wybrać się na weekendowe zwiedzanie stolicy. Warszawa ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, noszących w sobie znamiona zamierzchłych czasów, wojny lub, wręcz przeciwnie, niezwykle nowoczesnych. Do najpopularniejszych zabytków z pewnością zaliczyć można Łazienki Królewskie, kilometrami rozciągające się wśród zielonych ale i parku. W tym miejscu można z łatwością uchronić się od miejskiego gwaru i zamyślić na romantycznymi czasami wielkich królów. Innym, niezbędnym do zobaczenia miejscem, jest Stare Miasto. Starówka przypomina do dziś o jednym z najtrudniejszych wydarzeń w historii Polski i całej świata, zachowując w sobie wspomnienia drugiej wojny światowej. Warto zobaczenia jest również Pałac Kultury i Nauki, z którego szczytu rozciąga się niezwykła panorama Warszawy. Stolica ma do zaoferowania ogrom muzeów, centrów nauki, przepięknych zakątków, pomników i budynków. Jeśli nigdy nie znalazłeś czasu, żeby przejść się jej ulicami, zarezerwuj nocleg pod Warszawą i wybierz się na weekendowe zwiedzanie!

Weekendowa przygoda z nurtem Brdy

Jesteś typem sportowca? Lubisz wyzwania i chciałbyś aktywnie spędzić weekend? Na https://agrokajaki.pl/ znajdziesz ofertę dotyczącą niezwykłej atrakcji, jaką są spływy kajakowe. Spływy weekendowe po Brdzie odbywają się na dwóch poziomach trudności: łatwym (od Starej Brdy do Garbatego Mostu) oraz średnio-łatwym (od Mylofa do Gołąbka). Nurt poniesie Cię przez Bory Tucholskie i zapewni przygodę oraz wypoczynek. Po drodze znajdziesz pola namiotowe, jeśli zdecydujesz się na noc pod gwiazdami oraz agroturystyki, jeśli preferujesz odpoczynek w łóżku. Zabierz ze sobą dobry humor i zmierz się z nurtem malowniczej rzeki, a na pewno na długo nie zapomnisz tego weekendu.

Wypoczynek w nadmorskim miasteczku

Jeśli szukasz odpoczynku po przepracowanym tygodniu, jednym z najlepszych rozwiązań dla Ciebie może być odwiedzenie urokliwych, nadmorskich miasteczek. To właśnie w tych regionach, gdzie powietrze przesycone jest jodem i zapachem morza, zrelaksujesz się i wypoczniesz przed wyzwaniami kolejnego tygodnia. Najlepszy komfort postarają się zapewnić Ci apartamenty Krynica Morska, zlokalizowane nad samym morzem. Zaśnij, obserwując zachodzące słońce, a jeśli zamarzy Ci się spacer – wybierz się do Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej. W nadchodzącym sezonie wakacyjnym z pewnością zażyjesz również kąpieli w polskim morzu i opalisz się, odpoczywając na plaży. Po tak spędzonym weekendzie z pewnością wrócisz do domu zrelaksowany i wypoczęty!

Fot.: Jerzy Górecki/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Modne dodatki na karnawał
|
Modne dodatki na karnawał
Jakie akcesoria, które oferują polskie firmy odzieżowe, mogą przydać się w czasie tegorocznego karnawału?
Jak należy dbać o suchą skórę na twarzy?
|
Jak należy dbać o suchą skórę na twarzy?
W celu dbania o suchą skórę na twarzy istnieje kilka ważnych kroków, które można podjąć.
5 najmodniejszych fasonów kostiumów kąpielowych 2021 roku, które każda stylowa podróżniczka zapragnie mieć
|
5 najmodniejszych fasonów kostiumów kąpielowych 2021 roku, które każda stylowa podróżniczka zapragnie mieć
Czy masz już strój kąpielowy na ten sezon? Zobacz, jakie fasony kostiumów są tego lata najmodniejsze zarówno nad Bałtykiem, jak i nad Atlantykiem.