• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
Carry-on luggage on the top shelf over head on airplane, passenger put bag cabin compartment air craft business class,vintage color,copy space
Anna Sacharewicz

Przed nami sezon urlopów i wakacji, dlatego dużo osób zastanawia się nad wykupieniem zagranicznej wycieczki. Podróżowanie samolotem to bezpieczny i szyki sposób, aby podróżować niemal po całym globie. Jednak warto wiedzieć, że taka podróż wiążą się z przestrzeganiem pewnych reguł i zasad np. z określoną wagą bagażu, jaki możemy zabrać ze sobą. W zależności od linii lotniczych te zasady mogą się od siebie różnić dlatego warto dokładnie przeczytać regulamin znajdujący się na stronie internetowej. Część osób pierwszą podróż samolotem ma jeszcze przed sobą, dlatego warto przytoczyć tutaj kilka zasad dotyczących podróżowania oraz bagażu, zwłaszcza tego podręcznego podręcznego.

Podróż samolotem sama w sobie bywa stresująca, ale aby zmniejszyć stres można się odpowiednio do niej przygotować. Niektórzy korzystając z tanich lotów lub wybierając się na wyjazd służbowy podróżują jedynie z bagażem podręcznym. Walizka czy plecak który chcemy zabrać ze sobą na podkład musi spełniać określony wymiar. Bardzo ważna jest również jej zawartość, istnieje szereg przedmiotów których nie wolno wnosić do samolotu i zostaną one zatrzymane podczas kontroli bagażowej na lotnisku. Przygotowaliśmy listę rzeczy niedozwolonych w bagażu podręcznym. Koniecznie ją sprawdź, zanim wyruszysz w podróż samolotem.

Jaki wymiar powinien mieć bagaż podręczny?

Jak wspominaliśmy wyżej niektóre linie lotnicze mają określony wymiar bagażu podręcznego, który może być wniesiony na pokład samolotu. Co do zasady jednak wymiary bagażu powinny być maksymalnie 50x40x20 – wliczając to uchwyty, rączki oraz kółka. Waga bagażu podręcznego nie powinna być wyższa niż 10 kg. Warto wiedzieć, że poza bagażem podręcznym na podkład często można zabrać również osobistą torebkę lub niewielki plecak.

Co można zabrać do bagażu podręcznego?

Do bagażu podręcznego możemy zabrać wszystkie te rzeczy, które nie są przez linie lotnicze zabronione. Przy niektórych rzeczach wprowadzone są określone limity dotyczące ilości lub pojemności, dotyczy to wszystkich rzeczy płynnych, które nie mogą być transportowane w butelkach czy opakowaniach większych niż 100 mil. Wszystkie płyny w bagażu podręcznym nie mogą przekroczyć 1 litra. Na pokład samolotu nie wolno wnosić napoi kupionych poza strefą odlotów. Nie dotyczy to pokarmu dla niemowląt, nawet tego w płynnej formie. W bagażu można również przewozić leki, jeśli są one niezbędne w czasie podróży.

Czego jeszcze nie możemy wnieść na podkład samolotu?

  • broni i ostrych narzędzi,
  • brzytwy,
  • szydełek do robótek,
  • golarki i ostrza,
  • noże,
  • nożyczki,
  • skalpele,

Przeczytaj też: Pakowanie walizki spędza Ci sen z powiek? Poznaj te 5 trików, które ułatwią Ci do zadanie

Zdjęcie główne: Have a nice day/ stock.adobe.com

[email protected]

Specjalistka z zakresu marketingu internetowego. Uwielbia ponadczasowe trendy i slow fashion. Swoje modowe inspiracje czerpie głównie mody skandynawskiej. Przez rok mieszkała w Rzymie, dlatego włoska kultura i język nie są jej obce.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *