• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
john-mcarthur-X_MOr6oa4-k-unsplash
Justyna Fiedoruk

Długi lot może być bardzo męczący. Warto więc zadbać o odpowiedni ubiór. Co założyć? Sprawdzamy rady stewardessy.

Bardzo długi lot raczej nie należy do najprzyjemniejszych. Przebywanie przez długi czas w pozycji siedzącej czy półleżącej jest dość męczące. Na pewno założenie na taką podróż obcisłych ubrań, które dodatkowo krępują ruchy, nie będzie dobrym pomysłem. Warto więc wiedzieć, co radzi stewardessa, by lot był jak najbardziej wygodny.

Postaw na luźne ubrania

Stewardessa radzi, by do samolotu zakładać luźne ubrania, które nie cisną i zapewniają prawidłowe krążenie krwi. Jest to bardzo ważne, dzięki temu bowiem można uniknąć zakrzepicy. Niektórzy podczas lotu mogą zmagać się ze wzdęciami, dlatego idealnym rozwiązaniem jest założenie spodni z gumką w pasie. W przypadku pań polecane są legginsy lub spodnie dresowe i T-shirt. Warto też mieć ze sobą jakąś bluzę, na wypadek, gdyby było nam chłodno. Do tego skarpetki z naturalnych tworzyw (by stopa się nie pociła) i wygodne obuwie, najlepiej sportowe. 

Panie, które chciałyby jednak prezentować się ładnie i bardziej elegancko, mogą założyć długą, wygodną sukienkę uszytą z jakiegoś przyjemnego w dotyku, oddychającego materiału. Sprawdzą się też materiałowe spodnie na gumce i luźna bluzka czy sweterek. 

Jak wiadomo – podczas podróży może zdarzyć się wiele rzeczy. Dlatego stewardessa zaleca, by zakładać ubrania z długimi rękawami i nogawkami. Sprawdzi się to np. gdy podczas wysiadania trzeba będzie skorzystać ze specjalnych zjeżdżalni awaryjnych. Odkryte ciało łatwo wówczas zranić.

Wiele osób skarży się, że marznie podczas lotu. Dlatego warto ubrać się warstwowo, by móc w razie potrzeby zdjąć lub nałożyć kolejny element odzieży. 

Tego na pewno nie zakładaj

Na długi lot z pewnością nie sprawdzą się buty na obcasach. Są nie tylko niezbyt wygodne, ale i niepraktyczne. Już wsiadanie do samolotu może być dość trudne, szczególnie jeśli używane są metalowe schody. Do tego stopy mogą puchnąć – a nawet istnieje duże ryzyko, że tak się stanie. I oczywiście łatwo o kontuzję, a podróż ze skręconą kostką raczej nie jest dobrym rozwiązaniem. Do tego należy liczyć się z tym, że podczas przechodzenia przez bramki możemy zostać poproszeni o zdjęcie obuwia, a np. sandałki na obcasie z reguły są zapinane na kilka pasków, co mogłoby być problematyczne. 

Nie zaleca się też skórzanych ubrań, które są obcisłe, mogą krępować ruchy i do tego utrudniać krążenie. 

Warto też wiedzieć, że w przypadku niektórych linii lotniczych możemy nie zostać wpuszczeni na pokład za zbyt skąpy strój. Warto przed podróżą zapoznać się z wymogami danej linii, gdyż niektóre mają wytyczne odnośnie do tego, co można, a czego nie można zakładać. Nawet jeśli nie ma takich wytycznych, to trzeba zawsze liczyć się z innymi podróżującymi, którzy mogą np. nie chcieć oglądać naszego roznegliżowanego ciała.

Zdj. główne: John McArthur/unsplash.com

[email protected]

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Pisanie jest nie tylko jej sposobem na życie, ale i pasją. Interesuje się modą i podróżami. Chętnie poznaje nie tylko dalekie zakątki świata, ale i całkiem bliskie, lokalne oraz często niedocenione. Uwielbia poznawać nowe kultury i obyczaje, dlatego podczas urlopu zawsze jest bardzo aktywna - typowe leżenie na plaży jej nie interesuje.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *