• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
marcia-cripps-bXj13sqsgrM-unsplash
Justyna Fiedoruk

Kwas migdałowy to idealne rozwiązanie i ratunek dla problematycznej cery. Delikatnie złuszcza skórę, a do tego sprawia, że wygląda znacznie młodziej. To nie koniec jego właściwości. 

Kwas migdałowy jest jednym z alfa-hydroksykwasów. Bardzo często wykorzystuje się go w zabiegach na twarz, bowiem ma wiele cennych właściwości. Przede wszystkim złuszcza martwy naskórek, zmniejsza łojotok w przypadku cery trądzikowej, napina skórę, wygładza ją i nawilża. Ważne jest też to, że mimo dość silnego działania nie powoduje podrażnień. 

Kto powinien stosować zabiegi z kwasem migdałowym?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego zalecane są przede wszystkim osobom z cerą problematyczną – trądzikową, wrażliwą, naczynkową oraz mieszaną. Zabiegi z kwasem migdałowym chętnie stosują je też panie ze skórą dojrzałą. Peeling z użyciem tego kwasu warto stosować, gdy chcemy rozjaśnić cerę i zlikwidować niewielkie przebarwienia powstałe np. na skutek opalania lub trądziku. 

Atutem zabiegów z kwasem migdałowym jest to, że efekty widać od razu. Warto jednak wykonać ich kilka (np. 5-6) dla lepszego i trwalszego efektu. W trakcie takiej kuracji nie wolno się opalać

Zdj. główne: Marcia Cripps/unsplash.com

[email protected]

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Pisanie jest nie tylko jej sposobem na życie, ale i pasją. Interesuje się modą i podróżami. Chętnie poznaje nie tylko dalekie zakątki świata, ale i całkiem bliskie, lokalne oraz często niedocenione. Uwielbia poznawać nowe kultury i obyczaje, dlatego podczas urlopu zawsze jest bardzo aktywna - typowe leżenie na plaży jej nie interesuje.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *