• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
pexels-nappy-1058959
Monika Zysk

Uwielbiasz podróżować, ale nie masz z kim dzielić tej pasji? To nic! W dzisiejszych czasach jest sporo miejsc, gdzie możesz znaleźć osoby, które chętnie wybiorą się na wyprawę razem z Tobą. 

Towarzysz podróży poszukiwany!

Chcesz podróżować, ale niekoniecznie masz odwagę robić to w pojedynkę? Dobrze, że żyjemy w czasach, w których mamy nieocenioną pomoc. To oczywiście Internet – miejsce, gdzie możesz spotkać ludzi takich jak Ty! Trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko tam można szukać towarzystwa na wyprawę. Sprawdź miejsca, zarówno w sieci, jak i nie, gdzie możesz spróbować szczęścia w tym temacie!

Grupy podróżnicze na Facebooku

To dzisiaj pierwsze miejsce, gdzie szukamy osób o podobnych zainteresowaniach, co nasze. Informacji poszukują tam osoby budujące dom, wychowujące dzieci czy wykonujące określone zawody. W tym najpopularniejszym serwisie świata funkcjonują również grupy podróżnicze oraz takie, gdzie konkretnie można poznać osoby chcące wyruszyć z Tobą! Prawdopodobieństwo tego, że jest druga osoba, która także marzy o podróży w konkretne miejsce, ale niekoniecznie ma towarzystwo, jest naprawdę całkiem spore. Takie grupy to świetna sprawa. Na pewno znajdziesz tam ogłoszenie osoby, która czuje te same podróżnicze klimaty, co Ty!

Strony internetowe z ogłoszeniami podróżników

Kolejnym miejscem, gdzie możesz znaleźć kompana do podróży, są specjalnie przeznaczone do tego strony internetowe. Przykładowe takie miejsce w sieci to olneo.pl. Znajdziesz tam ogłoszenia osób, które mają sprecyzowane miejsce wymarzonej podróży lub są otwarte na propozycje. To bardzo praktyczny i wygodny sposób na to, żeby znaleźć sobie kompana do wyprawy krótszej lub dłuższej. Każda osoba pisze kilka słów na ten temat, użytkownicy wstawiają również zdjęcia profilowe. W ten sposób możesz poznać kogoś nieco bliżej, zanim zdecydujecie się wspólnie wyruszyć.

Fora internetowe to dobra opcja

Jeżeli nie facebookowa grupa lub strona internetowa, to forum będzie dobrym miejscem do znalezienia kogoś do wspólnego podróżowania. Na forach internetowych natkniesz się na ogłoszenia osób, które mogą być wymarzonymi kompanami podróży! Fora internetowe w tej tematyce są zróżnicowane. Możesz zajrzeć na przykład na forum, gdzie wyszukuje się wyłącznie osoby do wypraw rowerowych – podrozerowerowe.pl. Internet pełen jest takich miejsc, które bardzo ułatwią poszukiwanie odpowiedniego kompana.

Sprawdź biuro podróży!

Niekiedy z pomocą w tym temacie przychodzą nam biura podróży lub stowarzyszenia, na przykład Soliści.pl. Jak sami o sobie piszą: „Jesteśmy stowarzyszeniem ludzi pełnych pasji do podróżowania, alternatywą dla biur podróży. Organizujemy wyjątkowe i oryginalne wyprawy w różne zakątki świata”. Bez wątpienia w tym miejscu śmiało można szukać idealnych kompanów podróży.

Rozejrzyj się wśród znajomych

Może nie przekonują Cię takie internetowe poszukiwania? Śmiało możesz spróbować w inny sposób. Czasami warto po prostu popytać wśród znajomych. Może oni sami lub ktoś, kogo znają, szuka kompana do podróży? Gdy zapytasz, okaże się, że całkiem blisko Ciebie jest ktoś, kto tak jak Ty, marzy o wybraniu się w jakieś konkretne miejsce. Na pewno warto pomyśleć o takiej formie poszukiwań.

Przeczytaj też: https://travelglow.pl/hot-place/grecja-od-lat-podbija-wakacyjne-serca-polakow-podpowiadamy-co-warto-zobaczyc-zwiedzajac-ten-kraj/

Zdjęcie główne: nappy/pexels.com

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *