Woda, ewentualnie jakiś żel – tym zwykle myjemy twarz. Panie pokochały jednak mycie twarzy pudrem, który świetnie nadaje się do każdego rodzaju cery. Dlaczego warto wypróbować ten trik?
Mydło, pianki, żele – specyfików do mycia twarzy jest naprawdę wiele, ale większość z nich zawiera w swoim składzie alkohol, który podrażnia zwłaszcza cerę naczynkową i wrażliwą. Dlatego na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej produktów naturalnych, ekologicznych, w tym też wegańskich. Kobiety pokochały ostatnio puder do mycia twarzy, ponieważ jest to kosmetyk, który powstał właśnie z myślą o delikatnym oczyszczaniu wrażliwej i pełnej niedoskonałości skóry twarzy. Co znajdziemy w składzie takiego pudru? Bazę takiego kosmetyku stanowią głównie naturalne glinki. Producenci pudrów do mycia twarzy najczęściej stawiają na hydrolaty kwiatowe, płatki owsiane czy migdałowe, ale także organiczne oleje o odżywczych i nawilżających właściwościach czy olejki eteryczne.
Jak stosować puder? Puder do mycia twarzy to specyfik w formie bardzo drobnego proszku. Oprócz tego, że świetnie oczyszcza skórę, to jeszcze ją nawilża, wygładza, a także zmiękcza, dzięki czemu jest dobrze przygotowana do nałożenia kremu, a w dalszej kolejności także pełnego makijażu.
Profesjonalne kosmetyczki zachęcają, by używać pudru myjącego na dwa sposoby i wybrać ten, który nam po prostu bardziej odpowiada. Możemy na jego bazie przygotować oczyszczającą pastę lub maseczkę. Pasta jest bardzo prosta w przygotowaniu. Wystarczy, że rozmieszamy odrobinę pudru (łyżeczkę) z wodą. Taką mieszankę nakładamy na twarz i kolistymi ruchami masujemy skórę przez około 2-3 minuty. Po tym czasie spłukujemy pudrową pastę letnią wodą i delikatnie osuszamy skórę. Forma maseczki z pudrem myjącym będzie bardziej odpowiadała osobom, które chcą zregenerować skórę. Aby wykonać taką maseczkę, czubatą łyżkę pudru rozrabiamy w wodzie i dodajemy do naszej mikstury kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Tak przygotowaną glinkę nakładamy na twarz na około 10 minut, a później zmywamy letnią wodą. Puder powinnyśmy stosować maksymalnie 2 razy w tygodniu. Jeśli nie masz tendencji do pękających naczynek i podrażnień, możesz go stosować nawet codziennie.
1. To ekologiczna wersja peelingu, który możemy przygotować w domowym SPA
Możemy użyć pudru do mycia twarzy, zamiast żelu. Taki enzymatyczny kosmetyk doskonale oczyszcza skórę twarzy, szyi i dekoltu. Masaż pudrem połączonym z wodą (powstaje forma pasty) złuszcza osłabiony naskórek i pozwala skórze się zregenerować. Skóra po takim masażu oddycha i staje się bardziej nawilżona.
2. Przyśpiesza gojenie ran i nadaje cerze blasku
Puder do mycia twarzy to kosmetyk o działaniu ściągającym, który delikatnie oczyszcza i zwęża pory. Jest polecany dla osób borykających się z problemami skórnymi, zwłaszcza trądzikiem, a nawet liszajami. Działa odżywczo i antyoksydacyjnie.
3. Świetnie radzi sobie z resztkami makijażu
Płyn do demakijażu nie zmył w całości pozostałości kosmetycznych po makijażu? Użyj więc enzymatycznego pudru do mycia twarzy. To produkt, który usunie resztki podkładu, cienie do powiek czy tusz do rzęs.
4. Jego naturalny skład dobrze wpływa na kondycję skóry
Większość pudrów do mycia twarzy to produkty wegańskie, w formie drobno zmielonego proszku, a więc idealne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry twarzy. Po umyciu cera jest miękką i nawilżona.
5. Rozświetla cerę i przywraca jej młodzieńczy blask
Po umyciu twarzy pudrem od razu zauważymy, że ziemista i pozbawiona blasku cera odzyskuje dawny koloryt. Wszystko dzięki głębokiemu nawilżeniu, jakie zapewnia produkt.
Przeczytaj też: Urodowe sekrety Brazylijek
Zdjęcie główne: Rido/ stock.adobe.com