• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
pexels-armin-rimoldi-5265202
Anna Sacharewicz

Lato to czas w roku na który wszyscy czekamy z wypiekami na twarzy. To właśnie wtedy mnóstwo chwil spędzamy na świeżym powietrzu oraz wyjeżdżamy na wymarzone wakacje. Należy jednak pamiętać, że tak jak zabezpieczamy skórę przed promieniami słonecznymi, tak w czasie upałów musimy specjalną ochroną otoczyć również nasze włosy. Poznaj kilka zasad dotyczących letniej pielęgnacji, dzięki którym Twoje włosy będą mocne i lśniące w czasie odpoczynku na plaży czy aktywnych chwil nad jeziorem lub basenem.

Pakując swoją wakacyjną walizkę nie można zapomnieć zabrać ze sobą kilku produktów do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Nasze kosmyki wymagają dodatkowej porcji nawilżenia, zwłaszcza kiedy dużo czasu spędzimy kąpiąc się w morskiej wodzie. Dzięki kilku prostym zasadom nasze włosy będą wyglądać przepięknie zarówno przed, jak i po udanym urlopie.

5 zasad dbania o włosy w czasie lata

Zacznij pielęgnować włosy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego

Dbanie o włosy w kontekście wystawiania je na wysokie temperatury oraz dużą wilgoć należy zacząć jeszcze przed wyjazdem na wakacje. Pomocne może okazać się obcięcie końcówek oraz udanie się na zabieg regeneracyjny do salonu fryzjerskiego.

Dbaj o higienę włosów oraz skóry głowy

Wiele osób rezygnuje z regularnego mycia głowy w czasie urlopu tłumacząc ten fakt tym, że i tak pasemka są moczone w czasie kąpieli w morzu czy basenie. Niestety wystawianie na słońce zanieczyszczonych kosmyków powoduje, że stają się one osłabione, a tym samym bardziej narażone na działanie promieni słonecznych.

Preparaty przeciwsłoneczne do włosów

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki przeciwsłoneczne do włosów, które nakładamy na kosmyki przed wystawieniem je na działanie promieni UV.

Spłucz włosy po każdej kąpieli w morzu czy basenie

Wakacyjne nurkowanie pod wodą to znakomity sposób na korzystanie z uroków lata, należy jednak pamiętać, aby po każdej kąpieli spłukać głowę czystą, nieosoloną wodą. Po takim prysznicu warto dokładnie wyczesać włosy i nałożyć na nie preparat od słońca.

Noś nakrycia głowy

Stylowe czapki i kapelusze to nie tylko ochotna naszej głowy przed działami słońca, ale również zabezpieczanie włosów. Dzięki temu pasemka nie są wystawione na bezpośrednią ekspozycja słońca.

Przeczytaj też: Zdradzamy sekret pięknych włosów Emily Ratajkowski

Zdjęcie główne: Armin Rimoldi/ pexels.com

[email protected]

Specjalistka z zakresu marketingu internetowego. Uwielbia ponadczasowe trendy i slow fashion. Swoje modowe inspiracje czerpie głównie mody skandynawskiej. Przez rok mieszkała w Rzymie, dlatego włoska kultura i język nie są jej obce.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *