• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
tony-hernandez-pZGf-5WpcCg-unsplash
Klaudia Tomaszewska

Halloween już tuż-tuż, zatem warto już teraz zdecydować, jaki kostium wybierzemy oraz który makijaż chcemy odtworzyć. Tutoriali makijażowych z motywem Halloween nie brakuje. Specjalnie dla Was wybraliśmy takie, które warto zastosować na własnych imprezach ze strasznym motywem w tle.

Straszne makijaże idealne na halloweenową imprezę

Każdy z makijaży, które tutaj zaprezentujemy, możecie z powodzeniem odtworzyć w domu. Warto jednak zrobić sobie próbę generalną, aby nabrać wprawy przed imprezą.

Pęknięta lalka

Red Lipstick Monster to absolutne guru w kwestii trików urodowych. To właśnie nią zainspirowaliśmy się w pierwszej kolejności. Na początku wyrównaj koloryt skóry jasnym podkładem. Nałóż bazę na powieki. Jasny cień nakładamy na cały powiekę, aż po same brwi. Następnie należy dokładnie zaznaczyć linię rzęs trwałą kredką lub mocnym cieniem. Na dolnej powiece, nie dochodząc do wewnętrznego kącika oka, rysujemy tą samą kredką linię, na dwa milimetry poniżej rzęs. Taki makijaż ma za zadanie nadać naszemu oku nowy kształt, przypominający oczy lalki. Dwa milimetry powyżej załamania górnej powieki również tworzymy kreskę, która nie dochodzi do wewnętrznego kącika oka. Wszystko rozcieramy miękkim pędzelkiem. Całość ma tworzyć dosyć mocno zamkniętą literę „C.” Tak przygotowane oko możemy wytuszować oraz uzupełnić sztucznymi, mocnymi rzęsami zarówno na górze, jak i na dole. Oczywiście na dole rzęsy powinny być bardziej naturalne. Następnie przy użyciu kredki nadaj brwiom konkretny nastrój, zły, zdziwiony lub zaciekawiony. Pozostaje jedynie słodki makijaż ust w odcieniach różu. Nie zapomnij o tym, że lalka jest popsuta. Na cienki pędzelek nakładamy eyeliner i rysujemy nim na czole i na policzku nieregularne kształty oraz pęknięcia. I makijaż gotowy.

Twarz po wypadku

Do stworzenia tego makijażu potrzebować będziesz wosku charakteryzatorskiego, który zakupić możesz w internecie. Nałóż na całą twarz makijaż, tak żeby była gotowa do wyjścia. Pozostaw niepomalowany jedynie nos. Na jego grzbiecie naklej wosk charakteryzatorski. Następnie nożykiem rozetnij go na samym środku. Stwórz rozchodzące się na zewnątrz krawędzie. Kolejno wypełnij powstałą „ranę” czerwonym cieniem i sztuczną krwią lub barwnikiem spożywczym z dodatkiem cukru pudru. Poczekaj, aż całość zastygnie. W ranę wepnij zszywki po całej długości. Krwią pokryj również twarz po bokach nosa. Dobierz odpowiednie ubranie i przebranie gotowe.

Kobieta o dwóch twarzach

Na powiekę nałóż warstwę kleju szkolnego i poczekaj, aż wyschnie. Klej nałóż również na całą połowę twarzy, a następnie pokryj ją pudrem ciemniejszym o ton od Twojej skóry. Dzięki temu uzyskasz efekt ściągniętej skóry. Na brwi i rzęsy nałóż biały cień, a włosy przeczesz szczotką z talkiem. Efekt, jaki uzyskasz, to twarz pomarszczonej kobiety po jednej stronie oraz młodej po drugiej.

Twarz po ataku wilkołaka

Znowu potrzebne Ci będą wosk charakteryzatorski oraz sztuczna krew. Na jedną stronę twarzy od góry do dołu nałóż kawałki wosku, tak aby łączyły się w jedną całość. Mają w końcu wyglądać jak po ataku pazurów wilkołaka. Całą twarz pokryj podkładem. Następnie rozetnij każdy kawałek wosku i wywiń krawędzie, wypełnij je cieniem i sztuczną krwią. Na ostrą część gąbeczki nałóż sztuczną krew i przykładaj ją w okolicach „ran”. Makijaż gotowy!

Zdjęcie główne: tony hernandezHire/unsplash.com

[email protected]

Jest nie tylko dziennikarką, ale również obieżyświatem. Kocha zwiedzać mało turystyczne miejsca. Z każdej podróży ma w swojej szafie stylową pamiątkę. Jej autorytetem jest Martyna Wojciechowska, a największym marzeniem, miesiąc na Islandii w towarzystwie wielorybów i orek.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *