• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
damaris-isenschmid-k1LIMMsm8bg-unsplash
Justyna Fiedoruk

Podróżowanie to niesamowita przygoda. Można nie tylko odpocząć od codzienności, ale też poznawać nowe rzeczy. Czy możliwe są wyjazdy tanie i dobre zarazem? 

Kto nie lubi podróżować? Przecież to nie lada frajda. Podczas wyjazdów mamy szansę dowiedzieć się czegoś o danym mieście, regionie, kraju, kulturze. Jak wiadomo, zagraniczny wypad wiąże się jednak z kosztami i to sporymi. Okazuje się, że można zwiedzać świat bez nadmiernego obciążania swojego budżetu. Trzeba tylko wiedzieć, jak to robić!

1. Sam zaplanuj wyjazd

Korzystanie z biur podróży jest z pewnością wygodne, ale i drogie. A już na pewno dużo droższe niż organizowanie wyjazdów na własną rękę. Fakt, kupienie lotu i znalezienie odpowiedniej kwatery wiążą się z pewnym wysiłkiem, jednak to szansa na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Poza tym wówczas mamy większe pole manewru, jeśli chodzi o termin czy nocleg.

2. Poluj na tanie loty

Tanie loty to prawdziwy hit wśród miłośników podróży. Jeśli zaplanujemy swój lot kilka miesięcy wcześniej, to może on nas kosztować kilkadziesiąt złotych w obie strony! I mowa tu nawet o najdalszych zakątkach ziemi. Warto skorzystać z porównywarki lotów, wówczas można dobierać sobie cenowo, kiedy jest tani wylot i powrót. Co ciekawe, prawdziwi szczęściarze chwalą się, że kupili bilet lotniczy za kilka złotych. To zadanie z pewnością trudne, ale nie niemożliwe. 

3. Dołącz do portali i grup podróżniczych

W internecie bez problemu można znaleźć grupy podróżników. Można się do nich zgłosić i zapytać, czy ktoś by nas przenocował w danym terminie. Wówczas należy się jednak liczyć z tym, że trzeba będzie się zrewanżować i przenocować kogoś później u siebie. Wiele osób chwali sobie takie podróżowanie, gdyż nocleg nic nie kosztuje, a do tego można nawiązać wiele przyjaźni z osobami, u których się przebywa. 

4. Autostop? Czemu nie!

Wiele osób obawia się podróży autostopem, ale są też tacy, którzy bardzo sobie chwalą taki środek transportu. Wiele życzliwych osób chętnie podwozi podróżników i oczywiście nie oczekuje nic w zamian. Dzięki temu można dojechać do wielu krajów całkowicie za darmo. Trzeba jednak przyznać, że jest to dość męcząca forma wyjazdu, czasem trzeba stać nawet kilka godzin na poboczu, zanim ktoś się zatrzyma. I zawsze jednak lepiej podróżować z kimś, gdyż tak jest bezpieczniej. 

5. Zrób dobry research

Jeśli już masz zaplanowany lot i nocleg, warto zadbać o tanie zwiedzanie. Wystarczy poszperać w internecie. W wielu muzeach i innych miejscach są dni, w które można je odwiedzać całkowicie bezpłatnie. Warto też szukać promocji i ewentualnie kupować bilety wstępu wcześniej, bo to się zazwyczaj wiąże ze zniżkami. Warto też zajrzeć na blogi podróżnicze, gdzie miłośnicy wyjazdów dzielą się swoimi doświadczeniami i podpowiadają często, jak można zaoszczędzić. Do tego informują zazwyczaj, gdzie można tanio i dobrze coś zjeść.

Zdj. główne: Damaris Isenschmid/unsplash.com

[email protected]

Dziennikarz i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Pisanie jest nie tylko jej sposobem na życie, ale i pasją. Interesuje się modą i podróżami. Chętnie poznaje nie tylko dalekie zakątki świata, ale i całkiem bliskie, lokalne oraz często niedocenione. Uwielbia poznawać nowe kultury i obyczaje, dlatego podczas urlopu zawsze jest bardzo aktywna - typowe leżenie na plaży jej nie interesuje.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *