• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
pexels-emma-bauso-2253870

Sesja ślubna to obowiązkowa pozycja na liście wydatków nowożeńców. Każdy chce przecież uwiecznić swój wyjątkowy dzień, żeby piękny portret ślubny zawiesić w sypialni czy salonie. Popularnymi tłami sesji ślubnych są zabytki, jednak w Dźajpur w Indiach nie można już pozować za darmo na terenie sławnych zabytków.

Opłata za sesję nowożeńską

W wyniku epidemii Koronawirusa bardzo ucierpiała branża turystyczna. Kraje turystyczne łapią się najróżniejszych sposobów, by chociaż trochę podreperować swój budżet, zrujnowany przez brak turystów. Indyjskie miasto Dźajpur, wpadło na pomysł pobierania opłat od par młodych, chcących zapozować do sesji na tle słynnych punktów w mieście.

W miasteczku jest wiele pięknych miejsc, które są idealną scenerią dla sesji zdjęciowych. Władze miasta postanowiły wykorzystać ten potencjał i pobierać wysokie opłaty za zdjęcia. 

Ile zapłacimy za zdjęcia?

Za zdjęcia ślubne na tle Pałacu Wiatrów czy obserwatorium Dźantar Mantar, trzeba zapłacić za godzinę sesji około 255 zł w godzinach otwarcia obiektów. Kiedy miejsca są zamknięte dla zwiedzających, stawka za godzinę wzrasta do 765 zł. 

Egzotyczna sesja ślubna jest marzeniem niejednej panny młodej, jednak od lutego 2021 roku, do kosztów podróży do Dżajpur i wynajęcia fotografa, należy dodać jeszcze cenę wynajęcia pięknej scenerii do zdjęć.

Przeczytaj też: 10 filmów, które mogą zainspirować do dalekich i egzotycznych wypraw

Zdjęcie główne: Emma Bauso/ pexels.com

[email protected]

Z zawodu dziennikarka i socjolożka. Z zamiłowania podróżniczka. W przyszłości planuje otworzyć pensjonat w górach i wejść na Kilimandżaro.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *