• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
pexels-ketut-subiyanto-4428993
Malwina Póda

Co roku na wiosnę wiele kobiet postanawia popracować nad swoją sylwetką. Jakie aplikacje treningowe są intuicyjne w obsłudze i najlepiej pozwalają przygotować kobiece ciało na sezon bikini? Sprawdźmy!

Women Fit

Aplikacja Women Fit pomaga spalić tłuszcz i schudnąć bez konieczności wychodzenia z domu. Mamy do wyboru ponad 70 planów treningowych, a wskazówki trenera online i animacje pozwalają w prawidłowy sposób wykonać każde ćwiczenie. Women Fit to idealny wybór na początek, dla kobiet, które prowadziły wcześniej bierny tryb życia.

Krótkie 7-minutowe treningi to dobre rozwiązanie dla pań, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Codzienne ćwiczenia z aplikacją pozwalają wykształcić pozytywny nawyk, dzięki czemu później łatwiej będzie nam kontynuować aktywność fizyczną, stopniowo wydłużając czas trwania treningu.

MyFitnessPal

MyFitnessPal to jedna z najpopularniejszych aplikacji treningowych, dedykowana dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Aplikacja zawiera dostęp do kilkumilionowej bazy produktów spożywczych, która jest na bieżąco aktualizowana. Dzięki temu możemy podczas przygotowywania posiłku lub zakupów w markecie sprawdzić, ile tłuszczu, węglowodanów, białka, czy kilokalorii zawiera dany rodzaj żywności. Poza tym mamy okazję trenować, korzystając z kilkuset ćwiczeń wzmacniających oraz kondycyjnych, dzięki którym nasze ciało przybliży się do pożądanego ideału.

Daily Workouts Free

Daily Workouts Free to darmowa aplikacja z planami ćwiczeń dedykowanymi dla zapracowanych kobiet, które mogą poświęcić dziennie na trening od 5 do 30 minut (ćwiczenia demonstruje podczas krótkich filmików certyfikowany trener). Dzięki tej intuicyjnej w obsłudze aplikacji możemy wykonać efektywny trening w domu, bez konieczności wydawania pieniędzy na trenera personalnego lub karnet na siłowni.

Jeśli Daily Workouts Free przypadnie nam do gustu, możemy wykupić bardziej rozbudowaną, płatną wersję, która oferuje większą liczbę ćwiczeń i planów treningowych (np. ćwiczenia z ciężarkami, stretching, czy pilates), nie ma w niej też reklam.

FitOn

FitOn – Fitness Workout Plans to świetna aplikacja na telefon, która motywuje kobiety (i nie tylko) do regularnych ćwiczeń w domowym zaciszu. Mamy do wyboru szeroki wachlarz pełnometrażowych treningów dedykowanych na doskonalenie różnych partii ciała. FitOn oferuje m.in. treningi siłowe, taneczne, cardio, HIIT, a także jogę czy pilates. Program pozwala śledzić postępy innych znajomych – dzięki tego rodzaju rywalizacji mamy jeszcze większą motywację do walki o lepszą wersję siebie.

Nike Training Club

Nike Training Club to aplikacja stworzona przez firmę sportową Nike – dostępna od lat, ma stałe grono fanów i cieszy się przychylnymi opiniami użytkowników. Osoby z niej korzystające mają do wyboru wiele zróżnicowanych planów treningowych o różnym stopniu trudności (zarówno początkujące, jak i zaawansowane kobiety znajdą coś dla siebie). Wszystkie ćwiczenia są szczegółowo wyjaśnione, dzięki czemu trening jest naprawdę efektywny i bezpieczny dla naszego zdrowia. Zaletą aplikacji NTC są też wysokiej jakości animacje.

Workout Trainer

Workout Trainer to kolejna popularna aplikacja sportowa (w płatnej i bezpłatnej wersji), która pozwoli nam przygotować ciało na sezon wakacyjny i atrakcyjnie prezentować się w stroju kąpielowym. Możemy korzystać z ponad 1000 ćwiczeń na każdą partię ciała, które są opisane w formie tekstowej, dźwiękowej, fotograficznej i wideo. Mimo ogromnej bazy, bez problemu w kilka chwil znajdziemy te ćwiczenia, które nas interesują. Możemy pobierać filmy  instruktażowe na smartfona, ćwicząc nawet wtedy, gdy nie będziemy mieli dostępu do internetu.

Aerobiczna szóstka Weidera A6W

A6W to kultowy wręcz trening dedykowany dla wszystkich osób, które chcą wzmocnić mięśnie brzucha i osiągnąć tzw. sześciopak. Trening trwa 42 dni – codziennie musimy wykonać 6 konkretnych ćwiczeń na brzuch. Możemy sprawdzać swój postęp na zdjęciach, monitorować wagę i talię, czy dzielić się swoimi rezultatami w mediach społecznościowych. Nie da się ukryć, że aplikacja A6W wymaga dużej samodyscypliny i konsekwencji, jednak naprawdę warto.

Przeczytaj też: Lubisz chodzić? Świetnie się składa, bo w ten prosty sposób gwarantujesz organizmowi tych 7 korzyści

Zdjęcie główne: Ketut Subiyanto/ pexels.com

[email protected]

Absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa. Fanka słonecznej Portugalii i wciąż niedocenianych Bałkanów, które zwiedziła autostopem. Zabytki sztuki i muzea to obowiązkowy punkt każdej jej podróży.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *