• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
brian-mcgowan-7SoivHShU4Q-unsplash
Klaudia Tomaszewska

Disney bez wątpienia tworzy produkcje, które od lat zachwycają dzieci i dorosłych na całym świecie. Ciekawe przygody, piękne animacje i historie z morałem to domena bajek tej wytwórni. Jakie opowiastki warto zobaczyć w te jesienne, długie wieczory? Oto nasze propozycję!

Bajki nie tylko dla dzieci

Animacje Disneya wyróżniają się spośród innych tego typu produkcji. Już od samej czołówki wiemy, że mamy do czynienia z filmami, które swoją jakością, a także samą opowieścią rzucą na kolana młodszych i starszych widzów. Nie zabraknie wzruszeń i zabawnych momentów. Większość bajek z logo Disneya stało się wręcz kultowych. Poznajcie 5 z nich, które przypadną do gustu każdego, bez względu na wiek.

„W głowie się nie mieści”

Tak ciekawa bajka to jedno z nowszych dzieł Walta Disneya. Historia rozgrywa się w dwóch połączonych ze sobą światach. Jednym z nich jest miasteczko w USA, w którym żyje pewna rodzina z dzieckiem, zaś drugie to… głowa tegoż młodego człowieka. 

Historia w przystępny sposób porusza kwestię złożoności odczuwania przeróżnych emocji. Zagłębia się w strefy mózgu odpowiedzialne za marzenia oraz dorastanie. Pokazuje w jaki sposób zmieniają się nasze uczucia. Jest to z całą pewnością jedna z bardziej pouczających bajek na rynku filmowym. Oczywiście nie brakuje zabawnych epizodów. W roli głównej – Smutek, Radość, Strach, Gniew i Odraza.

„Toy Story”

Tę bajkę kojarzy chyba każdy. Wesołe i ryzykowne przygody zabawek z pokoju Andy’ego to kultowa seria, którą pokochały dzieci i dorośli na całym globie. Każdy marzył, aby mieć swojego własnego Chudego czy Buzza Astrala. Przezabawne perypetie zabawek, które ożywają i próbują ratować ich mały świat, pokazują, jak duża jest potęga przyjaźni.

Wszystkie postaci zaprojektowane są z ogromną dbałością o każdy szczegół. Nie zabrakło także momentów, w których serce wręcz zamiera nam w piersi. Toy Story potrafi trzymać w napięciu, jak dobry film akcji z Van Dammem. Każda z części, od tych z 1995 roku do tych współczesnych, przypadnie do gustu dorosłym i dzieciom. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji ich zobaczyć, koniecznie nadrób zaległości.

„Merida waleczna”

A może by tak bajka o bardzo niezależnej księżniczce z burzą rudych, niesfornych loków? Jeśli macie ochotę na przeciwieństwo typowej księżniczki, to ten film będzie dla Was idealny. Buntownicza Merida walczy z narzuconymi jej zasadami i zrobi wiele, aby pokazać rodzinie, że jej zdanie również się liczy. Ta ciekawa postać łamie stereotypy, a także pokazuje, że każda dziewczynka, ta mała czy duża, może być tym kim chce.

Mulan”

Kolejna mocna bohaterka, która walczy z patriarchatem. Aby ratować rodzinę jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Z Mulan utożsamia się coraz więcej dziewczynek, bo bohaterka  jest silna i odważna. Pokazuje także, że w życiu dziewczyny są ważniejsze rzeczy niż makijaż czy znalezienie męża. Takich bohaterek potrzebuje współczesny świat!

„Coco”

Ta bajka należy do jednych z najbardziej wzruszających. Porusza bardzo ważny temat oswajania się ze śmiercią. Od najmłodszych lat powinniśmy z tym tematem zaznajamiać dzieci, a ta produkcja Disneya z pewnością nam w tym pomoże. W bajce poznajemy chłopca imieniem Miguel, który kocha grać na gitarze, ku niezadowoleniu całej rodziny. Oczywiście kryje się za tym pewna tajemnica, z pogranicza świata żywych i umarłych. Podczas oglądania, koniecznie miej w pobliżu pudełko chusteczek.

Zdjęcie główne:Brian McGowan/unsplash.com

[email protected]

Jest nie tylko dziennikarką, ale również obieżyświatem. Kocha zwiedzać mało turystyczne miejsca. Z każdej podróży ma w swojej szafie stylową pamiątkę. Jej autorytetem jest Martyna Wojciechowska, a największym marzeniem, miesiąc na Islandii w towarzystwie wielorybów i orek.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *