• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
g66abaf1f80309a78252e520fda693cb580972bec7cb218d5b00ede31434c453ca3a49f0706f479207807897389638fe4ef6465a340d71fb1163e5aab4b56a8df_640
Redaktor Blue Whale Press

Wiedeń, stolica Austrii, to miasto o bogatej historii, kulturze i architekturze, które przyciąga turystów z całego świata. Jeśli planujesz weekendowy wyjazd do tego pięknego miasta, jest wiele atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Oto kilka propozycji, co warto zobaczyć podczas twojej podróży do Wiednia.

Zamek Schönbrunn

Ten barokowy pałac i jego ogrody są jednym z najważniejszych zabytków w Wiedniu. Możesz zwiedzać reprezentacyjne komnaty, ogrody i fontanny oraz spacerować po rozległych terenach. Nie zapomnij odwiedzić słynnej Palmiarni oraz Kafejki Gloriette, gdzie można podziwiać piękne widoki na miasto.

Katedra św. Szczepana

Ten gotycki kościół jest jednym z najważniejszych zabytków Wiednia. Możesz wejść na wieżę katedry i podziwiać panoramę miasta. We wnętrzu katedry znajdują się również liczne dzieła sztuki i kaplice, które warto zobaczyć.

Pałac Belweder

Ten barokowy pałac był dawniej letnią rezydencją księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Obecnie mieści się tam galeria sztuki, w której można podziwiać kolekcję dzieł sztuki, w tym słynny obraz Gustava Klimta – „Pocałunek”.

Muzeum Historii Sztuki

Jeśli interesujesz się sztuką, koniecznie odwiedź to muzeum. Znajdziesz tam jedną z największych i najważniejszych kolekcji dzieł sztuki na świecie, obejmującą prace takich mistrzów jak Rembrandt, Rubens, Vermeer i wielu innych.

Stare Miasto

Przejdź się po urokliwych uliczkach Starego Miasta, gdzie znajduje się wiele zabytkowych budynków, kawiarni, sklepów i restauracji. Nie zapomnij odwiedzić rynku Naschmarkt, gdzie można spróbować różnorodnych potraw i lokalnych produktów.

Opera Wiedeńska

Jeśli masz okazję, koniecznie wybierz się na spektakl w Operze Wiedeńskiej. To jedna z najważniejszych operowych scen na świecie, znana z doskonałej akustyki i bogatego repertuaru.

Prater

Jeśli lubisz rozrywkę i parki rozrywki, odwiedź Prater – ogromny park rozrywki w centrum miasta. Możesz zobaczyć słynne koło widokowe Wiener Riesenrad, przejechać się rollercoasterem lub po prostu spacerować.

Stadtpark

To piękny park miejski, który słynie z posągu Johanna Straussa, wiedeńskiego kompozytora. Możesz odpocząć na ławce, spacerować po malowniczych alejkach i cieszyć się spokojem tego miejsca.

Hundertwasserhaus

Unikalny budynek zaprojektowany przez artystę Friedensa Hundertwassera. Jego kolorowe i niekonwencjonalne formy przyciągają uwagę i stanowią kontrast wobec tradycyjnej architektury Wiednia.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *