• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
Street Style – Paris Fashion Week – Haute Couture Fall/Winter 2021/2022 : Day Two

Skandynawska moda i wyczucie stylu są czymś co próbuje naśladować cały świat. Minimalistyczne podejście do stroju w połączeniu z niewymuszoną elegancją stałą się znakiem rozpoznawczym mieszkańców Szwecji, Finlandii czy Danii. Nie jest więc zaskoczeniem, że marka odzieżowa Mango zaprosiła do współpracy Pernille Teisbaek – słynną skandynawską blogerkę modową, która od dawna wyznacza trendy!

Wieść o tym, że Pernille Teisbaek będzie tworzyć z Mango kolekcje inspirowaną własnym stylem ekscytuje chyba każdego znawcę mody. Blogerka i autorka książki „Dress Scandinavian: Style your Life and Wardrobe the Danish Way” od wielu lat jest doceniania przez hiszpańską sieciówkę odzieżową. Nie raz występowała w ich kampaniach, ale również była jedną z pierwszych Mango girls. Tym razem będzie miała wpływ na proces tworzenia kolekcji, bo przyjmie stery jako projektanta. Jesteś ciekawa, jakie będą efekty tego projektu? My nie możemy się doczekać!

Czym będą charakteryzować się ubrania zaprojektowane przez Pernille Teisbaek?

Znając gust skandynawskiej blogerki możemy spodziewać się ubrań na najwyższym poziomie zarówno jeśli chodzi o design, jak i o użyte materiały. Kolekcja będzie składać się z kilkunastu propozycji, które będą dedykowane głównie kobietom mieszkającym w dużych miastach łączących praktyczność stroju z nonszalancją. Jak przewidują zainteresowani kolekcja będzie składała się z podstawowej palety kolorów, gdzie będzie dużo czarnych oraz błękitnych akcentów.

Inspiracja stylem Skandynawek

Kolekcja dla Mango z pewnością będzie miała w sobie kilka akcentów, które są charakterystyczne dla mody ze Skandynawii. Na pewno będą to propozycje minimalistyczne, które wykonane zostaną zgodne z założeniami zrównoważonej mody. Pernille Teisbaek jest orędowniczką garderoby kapsułowej, więc jej kolekcja z pewnością pełna będzie ubrań, które można nosić na różne okazje. Mango zapowiada, że efekty współpracy będzie można zobaczyć w październiku 2021 roku.

Przeczytaj też: 9 skandynawskich marek, które powinna znać każda fanka mody

Zdjęcie główne: Pernille Teisbaek/ Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

[email protected]

Specjalistka z zakresu marketingu internetowego. Uwielbia ponadczasowe trendy i slow fashion. Swoje modowe inspiracje czerpie głównie mody skandynawskiej. Przez rok mieszkała w Rzymie, dlatego włoska kultura i język nie są jej obce.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *