• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
Street Style: February 25 – Milan Fashion Week Fall/Winter 2016/17
Anna Sacharewicz

Chodaki często są kojarzone jako toporne buty, które noszone są głównie przez personel medyczny. Nadchodzący sezon może przynieść powiew świeżości i ukazać ten model obuwia w zupełnie innym świetle. Drewniaki będą prawdziwym hitem, który pokochały już francuskie fashioniski. Pasują do bardzo wielu stylizacji, można nosić je na gołe stopy lub w towarzystwie wzorzystych rajstop oraz kolorowych skarpet. To absolutny must have, dla kobiet uwielbiających modę w stylu vintage inspirowaną latami 70.

Drewniaki dla wielu osób kojarzą się z Holandią, które stały się prawdziwym symbolem tego kraju. Mało osób wie, że ten rodzaj butów był noszony już prawie 800 lat temu. Buty wytwarzano z drzewa olchowego lub wierzbowego i oprawiano naturalną skórą. Ich zaletą była odporność na zimną i wilgoć, można było w nich chodzić nawet po bardzo twardym podłożu bez uszczerbku dla stóp. W latach 70. były znakiem rozpoznawczym hipisów, obok sukienek w kwiaty oraz dzwonów, ale z powodzeniem nosiły je też osoby nieidentyfikujące się z tą subkulturą. W 2021 roku chodaki ponownie wracają do łask, czy i tym razem będą noszone przez wszystkich, niezależnie od wieku i zasobności portfela?

Chodaki – modowy hit czy kit?

W sezonie wiosna-lato 2021 możemy się spodziewać prawdziwego wysypu chodaków bardzo różnego typu. W sklepach będzie można spotkać tradycyjne modele i kolory oraz bardziej odważne rozwiązania, jak np. drewniaki w krowie łaty. Jedno jest pewne, ten rodzaj butów można stylizować na bardzo wiele sposobów.

Drewniaki pasują zarówno do sukienek, zwłaszcza tych wzorzystych o długości maxi, ale znakomicie prezentują się również ze spodniami w stylu mom jeans lub modnymi dzwonami. Możesz postawić na totalnie modowe zestawienie i połączyć chodaki z oversizowym garniturem.

Warto zainwestować w modne chodaki, bo z pewnością nie będzie to tylko jednoroczny trend. Buty na drewnianej podeszwie zagoszczą w świecie fashion na dłużej.

Przeczytaj też: Najbardziej pożądana torebka tego roku? Większość kobiet stawia na praktyczne rozwiązanie

Zdjęcie główne: Vanni Bassetti/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

[email protected]

Specjalistka z zakresu marketingu internetowego. Uwielbia ponadczasowe trendy i slow fashion. Swoje modowe inspiracje czerpie głównie mody skandynawskiej. Przez rok mieszkała w Rzymie, dlatego włoska kultura i język nie są jej obce.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *