• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
erda-estremera-sxNt9g77PE0-unsplash

Decyzja podjęta? Planujesz wyprowadzić się do innego kraju, ale nie chciałbyś zostawiać swoich rzeczy w Polsce? Podpowiadamy, jak najlepiej przetransportować je za granicę!

Wiele osób pragnie budować swoje życie w zupełnie innym miejscu niż to, w którym się urodziło. Wyjazd poza granice ojczyzny często związany jest z pracą, a więc zazwyczaj lepszymi zarobkami. Powodów, by zamieszkać poza Polską, jest mnóstwo. Z wyprowadzką wiąże się jednak kilka trudności, m.in. transport rzeczy osobistych, o którym warto wiedzieć odrobinę więcej!

Klamka zapadła – wyprowadzasz się do innego kraju

Teraz musisz przygotować się do tego odpowiednio, czyli m.in. załatwić niezbędne formalności, uregulować zobowiązania finansowe, wypowiedzieć umowy, przygotować dokumenty, tj. paszport, prawo jazdy, dowód osobisty i co najważniejsze, pożegnać się z bliskimi przyjaciółmi i rodziną. 

Bezpośrednio przed wyjazdem musisz się dobrze spakować. Pewnie robiłeś to nie raz, więc wiesz, co i jak. Nie jest to jednak tak łatwe, jak wcześniej, bo tak naprawdę robisz to z inną intencją – nie udajesz się przecież w kilkudniową podróż, a opuszczasz swój dom na stałe. Dokonaj przemyślanej selekcji ubrań i rzeczy codziennego użytku. Te, które nie są Ci potrzebne, sprzedaj lub po prostu oddaj. Rzeczy, które mają dla Ciebie wartość sentymentalną, zabierz ze sobą, ponieważ są to Twoje małe skarby i jeśli je wyrzucisz, możesz w przyszłości mieć do siebie żal.

Co z meblami?

Większość osób decyduje się na sprzedaż mebli w Polsce i zakup nowych w kraju docelowym, ponieważ jest to o wiele mniej kosztowne rozwiązanie niż ich transport. Przemyśl, czy możesz je sprzedać w ojczyźnie, by nie robić sobie większego kłopotu i nie generować kosztów przez ich przewóz. Nie jest to przecież niezbędny wydatek. Poza tym, wiele osób chętniej wynajmie mieszkanie, które jest już w pełni wyposażone, czyli znajdują się w nim i meble, i rzeczy, tj. zastawa, sztućce itd.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie, że ktoś będzie korzystał z Twoich naczyń i innych podobnych przedmiotów, których jesteś właścicielem, to nawiąż współpracę z profesjonalną firmą transportową. Te bez większego problemu zajmą się realizacją Twojego zlecenia. Jest to bardzo duża wygoda, ponieważ Ty udajesz się do swojego nowego domu samolotem, a wszystkie Twoje rzeczy przewożone są drogą lądową przez specjalistów. 

Rzeczy, których nie jesteś w stanie zabrać do samochodu, powinny być odpowiednio zabezpieczone, by nie uległy zniszczeniu. Nie jest to zakres obowiązków firmy transportującej, więc lepiej dostatecznie wcześniej zajmij się tym sam. W przypadku ubrań, kocyków, pościeli, zasłon i innych tekstyliów, spakuj je do worków. Delikatne rzeczy tj. książki, dokumenty itd. umieść na czas transportu w solidnych kartonach, które zabezpieczą je przed ewentualnymi zniszczeniami. Szklane lub porcelanowe elementy zabezpiecz folią bąbelkową lub papierem. Poinformuj przewoźnika, w których pudłach znajdują się podatne na uszkodzenia przedmioty, możesz je dodatkowo oznaczyć, by na pewno zostały delikatnie załadowane i zabezpieczone na czas podróży.

Zdj. główne: Erda Estremera/unsplash.com

ZostawKomentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *