• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
kindle-gbe2e9adcc_1280
Izabela Gębczyk

Czytanie książek w wersji elektronicznej jest coraz popularniejsze. To świetna alternatywa dla papierowych książek, która nie wymaga dźwigania ich ze sobą. Do czytania e-booków świetnie sprawdzi się czytnik Kindle. Jaki wybrać i na jakie parametry zwrócić uwagę? Dowiesz się o tym z poniższego artykułu. 

Ekran i rozmiar czytnika Kindle

Czytniki Kindle mają ekrany przystosowane do wygodnego i przyjemnego czytania. Podczas dnia ekrany nie odbijają światła oraz nie mają połysku. Dzięki temu można czytać w pełnym słońcu. Rozmiary czytników są różne. Dostępne na rynku są 6-calowe, jak również 7- lub 10-calowe. Przy wyborze rozmiaru czytnika należy się zastanowić, w jakim celu będzie on używany. Jeżeli planujesz czytać powieści – zdecydowanie wystarczy ten mniejszy. Jeśli natomiast chcesz czytać teksty zawierające wykresy i tabele, to lepiej zdecyduj się na większy ekran. 

Podświetlenie ekranu

Czytniki Kindle posiadają opcję podświetlenia ekranu i co więcej – warto się na nią zdecydować. Jest to bardzo duża wygoda, ponieważ dzięki temu będzie można czytać o dowolnej porze dnia. Nowsze modele posiadają nawet 25 diod LED. Ponadto można regulować jasność oświetlenia i temperaturę kolorów. 

Wodoodporność i bateria

Czytnik Kindle to idealny wybór dla miłośników czytania w wannie. Niektóre z nich są wodoodporne, więc nie musisz się martwić, że przez przypadek zniszczysz swoje urządzenie. Czytnik Kindle posiada również akumulator, który wytrzymuje nawet cztery do ośmiu tygodni! Wyobraź sobie, jaka to wygoda, kiedy przez nawet dwa miesiące nie musisz podłączać urządzenia do ładowania. 

źródło:xxolaxx/pixabay.com
xxolaxx/pixabay.com

Lubisz audiobooki?

Uwielbiasz słuchać swoich ulubionych książek w wersji audio? Niektóre z czytników Kindle mogą odtwarzać audiobooki. To świetny pomysł dla osób zabieganych, które nie mają czasu, aby usiąść i poświęcić czas na ulubioną lekturę. Dzięki możliwości słuchania audiobooków możesz cieszyć się nią podczas spaceru, jazdy samochodem, sprzątania czy gotowania. Zwróć uwagę na dostępność tej opcji przy wyborze swojego czytnika. 

Pamięć w czytniku

Ilość pamięci, jakiej potrzebujesz w czytniku, zależy od tego, jak dużo czytasz. Wystarczająca powinna być pamięć 8 GB. Dostępne jednak są urządzenia posiadające wbudowaną pamięć 16 GB lub 32 GB. 

Czytnik e-booków – czy warto?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy warto zainwestować w czytnik Kindle, to odpowiedź jest jedna – tak! Urządzenie to zapewnia wygodę oraz ulgę dla oczu. Nie musisz dźwigać i martwić się, gdzie pomieścisz książki na wyjazd. Ponadto to oszczędność pieniędzy, ponieważ e-booki są tańsze niż książki papierowe, a ponadto możesz wykupić abonament w specjalnej aplikacji, która umożliwia czytanie tysięcy e-booków!

Zdj. główne: Pexels.pixabay.com

[email protected]

Moda to przede wszystkim zabawa – takie hasło towarzyszy jej na co dzień.

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *